Jakub Świerczok piłkarzem Piasta Gliwice. Napastnik został wypożyczony z Łudogorca Razgrad

17.08.2020

Jakub Świerczok w sezonie 2020/21 będzie zawodnikiem Piasta Gliwice. Informację tę potwierdził na konferencji prasowej dyrektor sportowy Łudogorca Razgrad. 

Były reprezentant Polski zostanie wypożyczony na rok do drużyny z Gliwic. Piast będzie mieć opcję wykupu napastnika.

Ponad dwa lata w Bułgarii

Jakub Świerczok trafił do ligi bułgarskiej w styczniu 2018 roku. W 82. występach dla Łudogorca zdobył 36. bramek i zanotował 10. asyst. Wraz z klubem wywalczył w 2018 roku mistrzostwo Bułgarii. Polak rywalizował o miejsce w składzie z doświadczonym reprezentantem Rumunii, Claudiu Keseru czy też z występującym w Łudogorcu od 2011 roku Brazylijczykiem Marcelinho. Do stycznia tego roku klubowym kolegą Świerczoka był reprezentant Polski, Jacek Góralski.

Wzmocnienie ataku Piasta

Wypożyczenie Świerczoka znacznie zwiększa ofensywną moc drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika. Rywalami 27-latka do gry w wyjściowym składzie będą tacy zawodnicy jak Piotr Parzyszek, Dominik Steczyk czy Michał Żyro. Świerczok może stworzyć ciekawy duet napastników z Parzyszkiem. Obaj piłkarze przybyli do Polski po zagranicznych wojażach.

Nowy nabytek Piasta może wybiec na boisko już w najbliższą sobotę. W pierwszej kolejce Ekstraklasy piłkarze z Gliwic zmierzą się w wyjazdowym starciu ze Śląskiem Wrocław.