Zaskakujący kierunek Janusza Gola? Może zagrać w Dinamie Bukareszt

17.08.2020

Istnieje możliwość, że doświadczony piłkarz będzie miał jeszcze okazję gry w lidze zagranicznej. Na horyzoncie pojawiła się ciekawa oferta.

Janusz Gol w kontrowersyjnych okolicznościach opuścił Cracovię. Według źródeł kapitan przed kilkoma tygodniami miał nie zgodzić się na obniżkę pensji, wskutek czego popadł w konflikt z zarządem oraz trenerem Michałem Probierzem. Już wówczas było wiadome, że będzie musiał szukać nowego klubu.

Oferta z Rumunii

Na początku sierpnia Cracovia ogłosiła, że jego dotychczasowa umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Jak poinformował „Super Express”, zainteresowanie Golem przejawia Dinamo Bukareszt. Pomocnik jeszcze w tym tygodniu ma się udać na rozmowy do Rumunii. Warto odnotować, że w poprzednim sezonie ligi rumuńskiej Dinamo znalazło się w strefie spadkowej, natomiast ze względu na decyzję federacji, w dalszym ciągu będzie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Doświadczenie za granicą

34-latek w minionych rozgrywkach ekstraklasy zagrał w 26 spotkaniach, zdobył 1 bramkę i zaliczył 2 asysty. Jeżeli wspomniana transakcja ostatecznie zostanie sfinalizowana, to będzie już jego drugi epizod w lidze zagranicznej. Wcześniej przez wiele lat występował w barwach rosyjskiego Amkara Perm.