Legia Warszawa: Joel Valencia z niewielkimi szansami na przenosiny do klubu

18.08.2020

Od dłuższego czasu informowano w mediach, że Legia Warszawa interesuje się Joelem Valencią, który obecnie jest zawodnikiem angielskiego klubu, Brentford FC. 

Legia w dalszym ciągu poszukuje skrzydłowego mogącego wzmocnić kadrę zespołu. Długo na liście jest/był Joel Valencia, który zna już smak polskich boisk. Ekwadorczyk w latach 2017-2019 był piłkarzem Piasta Gliwice. Wraz z tym klubem sięgnął nawet po mistrzostwo Polski.

Małe szanse na transfer

Piotr Koźmiński z „Super Expressu” poinformował o szczegółach odbytego spotkania w Brentford w sprawie przyszłości Joela Valencii. Piłkarz ma pozostać w klubie i udać się z nim na zgrupowanie przedsezonowe. We wrześniu ma zapaść decyzja czy zawodnik będzie w następnym sezonie reprezentował barwy „The Bees”. Jednak nawet jeśli Valencia nie zrobi pozytywnego wrażenia na treningach i tak ma małe szanse na przejście do Legii Warszawa. To dlatego, że Brentford chce w pierwszym stopniu wypożyczyć piłkarza do innego klubu Championship. Jeśli nie będzie ofert z angielskich zespołów, to wtedy dopiero będzie możliwe wypożyczenie za granicę.

Legia zrezygnuje?

Z pewnością taka informacja nie jest dobra dla włodarzy „Legionistów”, których czas oczekiwania na decyzję Brentford może zniechęcić do finalizacji wypożyczenia. Legia już dziś rozpocznie swoje zmagania w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, a jej rywalem będzie Linfield FC. Natomiast rozgrywki ligowe mistrz Polski zainauguruje w sobotę 22 sierpnia starciem z Rakowem Częstochowa. Joel Valencia ewentualnie mógłby być do dyspozycji klubu we wrześniu, lecz nie jest pewne, że Legia pozostanie zainteresowana zawodnikiem.