Oficjalnie: Jakub Świerczok zawodnikiem Piasta Gliwice

18.08.2020

Oficjalna strona internetowa Piasta Gliwice poinformowała o tym, że Jakub Świerczok został zawodnikiem klubu. Piłkarz do gliwickiej drużyny trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia z Łudogorca Razgrad. 

Przez ostatnie dwa i pół roku piłkarz występował w barwach Łudogorca Razgrad, z którym sięgnął trzykrotnie po mistrzostwo Bułgarii.

Zadowolony z transferu

Na oficjalnej stronie internetowej klubu możemy przeczytać wypowiedź zawodnika po transferze do Piasta Gliwice.

– Jestem bardzo zadowolony, że w tym sezonie będę reprezentował Piasta. Trafiam do dobrego zespołu, prowadzonego przez dobrego trenera. Wiem, że przez ten rok będę w stanie się jeszcze mocniej rozwinąć – powiedział zawodnik

– Chcę skupić się na ciężkich treningach i na każdym kolejnym meczu. Przyszedłem tutaj pomóc zespołowi w zajęciu jak najlepszego miejsca i w osiągnięciu dobrych rezultatów w europejskich pucharach. Trafiłem do solidnego zespołu, prezentującego styl gry, który mi odpowiada. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o transferze miała również osoba trenera Waldemara Fornalika – dodał Świerczok.

Powalczą w Europie?

Piast Gliwice zajął trzecią pozycję w PKO Ekstraklasie. Tym samym drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika uzyskała miejsce, które gwarantuje udział w eliminacjach do Ligi Europy. Swoje zmagania w tych rozgrywkach Piast rozpocznie od pierwszej rundy kwalifikacji. Rywalem gliwickiego zespołu jest Dinamo Mińsk, a mecz pomiędzy tymi odbędzie się 27 sierpnia.

Fot. Piast Gliwice