Fortuna 1. Liga: Radomiak Radom zagra mecz w Pruszkowie

20.08.2020

Radomiak Radom poinformował o tym, że spotkanie pierwszej kolejki Fortuna 1. Ligi z Widzewem Łódź odbędzie się na stadionie Znicza w Pruszkowie. 

Radomiak Radom zainauguruje sezon 2020/2021 Fortuna 1. Ligi meczem z Widzewem Łódź. Podopieczni Dariusza Banasika nie zagrają jednak na własnym stadionie przy ulicy Struga. Ba, nie zagra nawet w swoim mieście.

Problemy

Radomiak mógłby grać na stadionie przy ulicy Narutowicza, który współdzielił z trzecioligową Bronią Radom, lecz obiekt nie spełnia wymogów w sprawie oświetlenia. Klub poinformował na oficjalnej stronie o podpisaniu umowy na modernizację oświetlenia. W komunikacie na stronie internetowej Radomiaka Radom możemy przeczytać.

„Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu podpisał umowę na wykonanie modernizacji i dostosowanie do wymogów licencyjnych oświetlenia na stadionie przy ulicy Narutowicza w Radomiu.”

Zmiana stadionu

Jednak z owego komunikatu możemy się także dowiedzieć, że pracę rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Ich termin wyniesie dwanaście tygodni od podpisania umowy. Przez ten czas Radomiak będzie musiał rozgrywać swoje mecze na innym obiekcie. Spotkanie z Widzewem Łódź pierwotnie miało się odbyć na Puławach. Jednak o tym, dlaczego pojedynek z łódzkim klubem się tam nie odbędzie, możemy przeczytać w kolejnym oświadczeniu klubu.

„Mecz został zaplanowany na sobotę, 29 sierpnia na godz. 12:40. Pierwotnie miał się odbyć w Puławach, ale ze względu na nałożenie się pojedynku Wisły w III lidze w ten sam weekend (brak zgody na dwa spotkania w jeden weekend), Radomiak zmuszony był do zmiany stadionu (przynajmniej na to spotkanie) i pojedynek odbędzie się właśnie w Pruszkowie.”