Arsenal: Fredrik Ljungberg odchodzi z klubu

22.08.2020

Fredrik Ljungberg ogłosił swoje odejście z zespołu Arsenalu. W drużynie „Kanonierów” pełnił funkcję asystenta Mikela Artety. 

Szwed był zawodnikiem Arsenalu w latach 1998-2007. W tym czasie wystąpił w 326 spotkaniach. Później powrócił do klubu w innej roli, zaczynając od pracy w akademii, a kończąc na byciu asystentem Mikela Artety. Był też w tym okresie tymczasowym trenerem pierwszej drużyny, gdy zwolniony został Unai Emery.

Pożegnanie

Ljungberg podzielił się tą informacją na swoim Twitterze, pisząc o tym, że chce spróbować rozwijać umiejętności menedżerskie.

Zdecydowałem się zakończyć pracę w charakterze asystenta w Arsenalu, by rozwijać swoje umiejętności menedżerskie. Jestem związany z tym klubem od 1998 roku i bardzo wdzięczny za wszystkie wszystkie możliwości, które dali mi tutaj jako zawodnikowi oraz szkoleniowcowi. Życzę Mikelowi i całej drużynie sukcesów w najbliższym sezonie. Dziękuję kibicom za wsparcie i to, że byli ze mną. Mam nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy – napisał Szwed.

Poprawić sezon

Kibice „Kanonierów” niewątpliwie liczą na poprawę gry swojego zespołu w kolejnych rozgrywkach. W ubiegłym sezonie klub z „Emirates Stadium” zajął ósmą pozycję w tabeli Premier League, co z pewnością chluby zespołowi nie przyniosło. Jednak drużyna prowadzona przez Mikela Artetę zdołała sięgnąć po FA Cup. W finale tych rozgrywek wygrała z innym londyńskim zespołem, Chelsea FC.