David Silva jak Iniesta i Pique. Zrezygnował z gry w kadrze
13.08.2018

Licznik się zatrzymał. 125 meczów w reprezentacji i 33 zdobyte bramki. Więcej już nie będzie. 32-letni David Silva poinformował w poniedziałek, że rezygnuje z gry w reprezentacji Hiszpanii. Pomocnik Manchesteru City poszedł w ślady Andresa Iniesty i GerardaPique, którzy po mistrzostwach świata w Rosji pożegnali się z kadrą.

Zawodnik przyznał, że to jeden z trudniejszych wyborów w jego karierze. – Przyszedł czas na zamknięcie tego etapu życia. Wszystkie emocje z nim związane będą w mojej pamięci, m.in. te dotyczące trenera Luisa Aragonesa, maestro, którego nigdy nie zapomnimy – zaznaczył Silva.


Pomocnik swoją decyzję zakomunikował podczas konferencji w Madrycie.  Jestem spełniony jako piłkarz i jako człowiek. Jestem szczęśliwy, gdy patrzę na to wszystko, co udało się mi osiągnąć z drużyną. Byłem częścią zespołu, który zostanie zapamiętany na zawsze – stwierdził.

Silva z reprezentacją Hiszpanii wywalczył tytuł mistrzów świata w 2010 roku w Republice Południowej Afryki, a także dwukrotnie tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. W 2008 roku na boiskach Austrii i Szwajcarii i cztery lata później na boiskach Polski i Ukrainy.  W zespole narodowym rozegrał 125 meczów, w których strzelił 33 gole. – Decyzja nie była łatwa, bo całe życie był związany z “La Roja”. Przyszła jednak refleksja i analiza, która doprowadziła do podjęcia o zakończeniu tego rozdziału w mojej karierze – powiedział pomocnik Manchesteru City.