Arkadiusz Milik o krok od odejścia z Napoli! Polak zostanie we Włoszech

15.09.2020

Wszystko wskazuje na to, że saga transferowa związana z Arkadiuszem Milikiem dobiega końca. 26-latek na dniach ma podpisać kontrakt z AS Romą.

Arkadiusz Milik od dłuższego czasu nie ukrywał, że w trakcie letniego mercato chciałby opuścić Neapol i poszukać nowych wyzwań. Dużo mówiło się o Juventusie, jednak finalnie zagra w innym włoskim klubie.

Ostatnia szansa

Napoli doszło do porozumienia z Romą – „Partenopei” otrzymają za Polaka 20 milionów euro + 5 milionów w bonusach. Teraz wszystko zależy od samego Milika, jednak na 99% zgodzi się przejść na Stadio Olimpico. Zawodnik był w stanie konfliktu z właścicielem Napoli Aurelio De Laurentiisem, który jasno powiedział, że zawodnik albo odejdzie, albo wyląduje poza składem drużyny prowadzonej przez Gennaro Gattuso. Ten transfer to może być ostatnia szansa dla Polaka, żeby uratować sezon, więc z pewnością się zgodzi.

Reakcja łańcuchowa

Wciąż jednak pozostaje pytanie: Dlaczego nie Juventus? Otóż „Stara Dama” upatrzyła sobie innego napastnika. Po fiask rozmów z Barceloną w sprawie pozyskania Luisa Suareza, pierwszym celem Andrei Pirlo został Edin Dżeko, czyli… obecny zawodnik AS Romy. Bośniak odejdzie do Juventusu tylko, jeśli Milik zgodzi się na transfer do „Giallorossich”. Mamy więc do czynienia z prawdziwą reakcją łańcuchową.

Nie tylko Milik

AS Roma była do tej pory raczej spokojna na rynku transferowym. Rzymianie jak na razie pozyskali tylko Pedro Rodrigueza, jednak wszystko wskazuje na to, że mercato dla klubu ze stolicy Włoch dopiero się rozpoczyna. Oprócz Milika do drużyny Paulo Fonseki ma dołączyć Marash Kumbulla. 20-letni stoper to bardzo łakomy kąsek na rynku transferowym, był łączony chociażby z Juventusem, Lazio oraz Interem, jednak finalnie ma przejść do Romy. „Giallorossi” osiągnęli porozumienie z Hellasem – transakcja odbędzie się w ramach wypożyczenia z obowiązkiem wykupu.