Ondrej Duda przechodzi do FC Koeln! Legia Warszawa obejdzie się smakiem

15.09.2020

Już tylko formalności dzielą Ondreja Dudę od odejścia z Herthy Berlin. Według informacji Krzysztofa Stanowskiego były piłkarz Legii ma już jutro podpisać kontrakt z innym klubem z Bundesligi – FC Koeln.

Spodziewane odejście

Odejście Dudy było spodziewane, ponieważ w zeszłym sezonie podczas rundy jesiennej grał bardzo mało, a na wiosnę został oddany bez żalu na wypożyczenie do Norwich City. Po powrocie z Anglii jego sytuacja w klubie się nie zmieniła i trener Herthy Bruno Labbadia dał mu zielone światło w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Udało się znaleźć nowy klub – będzie nim wspomniane wyżej FC Koeln. Drużyna z Kolonii zapłaci za Dudę osiem milionów euro.

Legia bez bonusów

Pojawia się też pytanie, czy Legia otrzyma za transfer swojego byłego piłkarza jakieś pieniądze. Jak się okazuje – raczej niewielkie. Warszawski klub przy sprzedaży zawodnika do Herthy zagwarantował sobie co prawda bonus od kolejnej transakcji, jednak chodziło o transfer poza Bundesligę. Wygląda więc na to, że legioniści otrzymają zaledwie niewielki ekwiwalent za wyszkolenie.