Hertha BSC pozyska Jhona Cordobę? Byłby rywalem Krzysztofa Piątka
12.07.2020

Ciekawą informację przekazuje “Berliner Zeitung”, według którego włodarze Herthy BSC zamierzają zakupić Jhona Cordobę. Miałby on zastąpić w klubie Vedada Ibisevicia żegnającego się po sezonie z klubem ze stolicy Berlina.

O tym, że szefostwo Berlińczyków zakupi napastnika, mogliśmy się spodziewać po tym, jak Vedad Ibisevic odejdzie z zespołu Herthy. Bośniakowi wygasa umowa z klubem, lecz nie zostanie ona przedłużona. Z tego powodu koniecznym będzie pozyskanie jego zastępcy. Według “Berliner Zeitung” niebawem nowym zawodnikiem ma zostać Jhon Cordoba.

Niepewna przyszłość

Kolumbijczykowi wygasa umowa wraz z końcem czerwca 2021 roku, co jest problemem dla jego klubu – FC Koeln. Nie zostało osiągnięte porozumienie w sprawie kontraktu, stąd też niewykluczone, że zawodnik przeniesie się do innego zespołu. Według doniesień mediów 27-latek zdążył już odrzucić propozycję nowej umowy. Wątpliwy jest scenariusz, aby zawodnik odszedł na zasadzie wolnego transferu.

Niezły sezon

Cordoba w rozgrywkach Bundesligi w tym sezonie wystąpił w 29 spotkaniach, w których trafił 13 bramek oraz zaliczył 2 asysty. Był zdecydowanie najlepszym strzelcem FC Koeln, gdyż następny z zawodników umieścił piłkę w siatce tylko 6 razy. Istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie nowym kolegą Krzysztofa Piątka.