Pierre-Emerick Aubameyang na dłużej w Arsenalu!

15.09.2020

Pierre-Emerick Aubameyang podpisał dzisiaj nowy kontrakt z Arsenalem. Gabończyk przedłużył kontrakt z klubem do 2023 roku.

Fani Arsenalu mieli w ostatnim czasie obawy, że ich największa gwiazda zdecyduje się opuścić klub. Kontrakt Aubameyanga wygasał w czerwcu 2021, więc w teorii teraz była ostatnia okazja dla Arsenalu, żeby na nim zarobić.

„Chcę zostać legendą”

Na szczęście dla fanów „The Gunners” Aubameyang odrzucił oferty Juventusu oraz Barcelony, aby pozostać w północnym Londynie. – Jeszcze zanim tu trafiłem, to wiedziałem, jak ten klub jest wyjątkowy. Grali tu niesamowici piłkarzy tacy jak Thierry Henry, Tony Adams, Dennis Bergkamp czy Ian Wright. Chcę zostać jednym z nich. Zamierzam stać się legendą Arsenalu i być w sercach fanów na zawsze – powiedział Aubameyang w wywiadzie dla klubowej telewizji.

Obietnica transferów

Oczywiście nie wątpimy, że Gabończykowi na The Emirates się bardzo podoba, jednak historia i prestiż zakładania koszulki Arsenalu to nie wszystko. Po pierwsze 31-latek otrzymał podwyżkę, w wyniku której będzie zarabiać 250 tysięcy funtów tygodniowo. Po drugie dostał obietnicę od kierownictwa, że klub poczyni w najbliższym czasie starania o klasowych zawodników, żeby drużyna mogła walczyć o najwyższe cele, takie jak mistrzostwo Anglii i regularną grę w Lidze Mistrzów.