Michał Karbownik nominowany do prestiżowej nagrody!

16.09.2020

Zeszły sezon był kapitalny w wykonaniu Michała Karbownika. Młodzieżowiec Legii przebojem wdarł się do składu i świetną grą zapracował na wiele indywidualnych wyróżnień.  Nie umknął też uwadze dziennikarzy turyńskiej gazety „Tuttosport”, która nominowała go do prestiżowej nagrody „Golden Boy”.

Doborowe towarzystwo

Oczywiście lista nominowanych do tej nagrody jest bardzo długa, ponieważ wynosi aż 40 nazwisk. Pośród wyróżnionych są takie nazwiska jak Alphonso Davies, Erling Haaland, Ansu Fati, Phil Foden, Jadon Sancho, Mason Greenwood czy Rodrygo. Śmietanka z najlepszych europejskich klubów, a pośród nich zawodnik polskiego klubu. Nie może to jednak dziwić, ponieważ rozwój Karbownika jest niesamowity i lada moment powinien odejść do Napoli za sumę bliską 8 milionom euro.

Internetowe głosowanie

Na „Złotego Chłopca” można głosować na stronie Tuttosport. I tutaj pojawia się problem, ponieważ głos może oddać dosłownie każdy, nawet kilka razy. Nie ma co ukrywać – trochę dziwnie wygląda to, że Karbownik ma obecnie więcej głosów niż przykładowi Foden czy Sancho. Oczywiście nie ma to znaczenia dla wyboru nagrody, ponieważ przyznają ją dziennikarze, a sondaż jest ciekawostką. Trochę jednak smuci fakt, że Polacy tak łapczywie rzucili się na ten sondaż i nie potrafią bezstronnie ocenić, że Karbownik jednak był „trochę” gorszy od Fodena czy Daviesa.