Barcelona blisko pozyskania młodego zawodnika Ajaksu Amsterdam

23.09.2020

Jak donoszą hiszpańscy dziennikarze, Barcelona jest blisko dużego wzmocnienia. Według informacji katalońskich gazet, o krok od transferu do „Blaugrany” jest prawy obrońca Ajaksu Sergino Dest.

Wybrał Barcelonę

Amerykanin jest jednym z najbardziej obiecujących młodych piłkarzy Ajaksu. Nic dziwnego, że parol na 19-latka zagięły największe europejskie marki, w tym FC Barcelona czy Bayern Monachium. Monachijczycy mieli nawet przebić ofertę Barcelony, jednak sam jednak zawodnik miał zdecydować się na grę dla „Blaugrany”. Ajax otrzyma za piłkarza 20 milionów euro + 5 milionów w bonusach.

Korzystna transakcja dla „Blaugrany”

Transfer Desta jest możliwy dzięki sprzedaży Nelsona Semedo do Wolverhampton za 30 milionów euro. Wydaje się, że Barcelona wychodzi zdecydowanie korzystnie na tych transakcjach. Sprzedała 27-latka, który w ostatnim czasie zawodził i w jego miejsce pozyskuje piłkarza, który jest jednym z najbardziej uzdolnionych prawych obrońców młodego pokolenia. Na pewno to nie jest ostatni nabytek Barcelony w tym okienku – bardzo możliwy jest też transfer Memphisa Depaya, który ma zapełnić lukę po Luisie Suarezie.