Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Wiśle Kraków

25.09.2020

Złe wiadomości dla Wisły Kraków. Jak donosi komunikat medyczny na oficjalnej stronie „Białej Gwiazdy”- w pionie administracyjnym i sportowym klubu wykryto nowe przypadki koronawirusa.

Enigmatyczny komunikat

Komunikat na stronie Wisły jest bardzo oszczędny w informacje. Podano jedynie, że zakażonych jest kilka osób i wszystkie są poddane procedurom otrzymanymi od Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie napisano, czy przypadki obejmują zawodników pierwszej drużyny, jednak można zakładać, że tak jest. Wczoraj od treningów odizolowani zostali młodzieżowcy Dawid Szot oraz Aleksander Buksa, u których wystąpiły objawy choroby. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie oni są zakażeni.

Brak raportów

Jak donosi Mateusz Miga z TVP Sport, Wisła w ostatnim czasie naruszyła pewne ustalenia związane z raportowaniem sytuacji zdrowotnej piłkarzy Zespołowi Medycznemu PZPN. Raporty powinny być przysyłane regularnie, ale Wisła od kilku tygodni nie kontaktowała się z tym podmiotem. Nie czeka ją jednak za to żadna kara, ponieważ Zespół Medyczny ma jedynie charakter doradczy i nie może zmusić klubu do przesyłania ich regularnie.