Trzydzieści zakażeń koronawirusem w Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin wydała oświadczenie w sprawie zakażeń koronawirusem. Okazało się, że wykazano aż 30 pozytywnych testów wśród piłkarzy i pracowników klubu.

Trzydziestu zakażonych

W piątek klub otrzymał wyniki testów na Covid-19 pięciu piłkarzy i wszystkie okazały się pozytywne. Sobotnia tura badań wykazała jednak, że nie przypadków zakażenia w klubie jest zdecydowanie więcej.

Z oświadczenia klubu wynika, że aż u trzydziestu osób związanych z Pogonią wykazano obecność koronawirusa. Wśród nich jest 21 piłkarzy, dwóch trenerów, czterech przedstawicieli sztabu oraz trzech pracowników administracyjnych. Klub nie wyjawił nazwisk osób, u których wykryto Covid-19.

Pogoń czeka na dalsze kroki

W oficjalnym oświadczeniu klub zapewnił, że spełnił wszystkie wytyczne. Obecnie Pogoń czeka na kolejne decyzje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Trudna sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce pomimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym, czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej.

O sytuacji na bieżąco informowana jest Ekstraklasa SA (klub korzysta z projektu wytycznych na tę okoliczność) oraz zespół medyczny PZPN. W tej chwili klub czeka na dalsze decyzje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, którym będzie musiał się podporządkować – można przeczytać w oświadczeniu klubu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO