Kto zastąpi Jerzego Brzęczka w najbliższych meczach reprezentacji?

Jerzy Brzęczek z powodu koronawirusa może nie poprowadzić reprezentacji Polski w najbliższych spotkaniach. Kto może w tym czasie przejąć obowiązki selekcjonera?

Pozytywny wynik testu Jerzego Brzęczka

W sobotni wieczór Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że test Jerzego Brzęczka na koronawirusa wykazał pozytywny wynik. Objawem zakażenia była gorączka i selekcjoner kadry został natychmiast odizolowany, zgodnie z przepisami sanitarnymi.

Zgrupowanie bez selekcjonera?

Najbliższy mecz reprezentacji Polski odbędzie się 7 października – w towarzyskim pojedynku rywalem Polaków będzie Finlandia. Później kadra zmierzy się 11 października z Włochami oraz trzy dni później z Bośnią i Hercegowiną w ramach Ligi Narodów.

Jerzy Brzęczek w najbliższym czasie będzie poddawany badaniom na obecność koronawirusa co dwa dni. Wiele jednak wskazuje na to, że trener nie weźmie udziału w zgrupowaniu kadry i może jej nie poprowadzić przynajmniej w pierwszym meczu.

W środę testy na koronawirusa przejdą współpracownicy selekcjonera. Z informacji “Przeglądu Sportowego” wynika jednak, że żaden z nich do tej pory nie skarżył się na żadne objawy.

Tomasz Mazurkiewicz przejmie obowiązki Brzęczka?

Kto może zastąpić Jerzego Brzęczka w najbliższych meczach reprezentacji? Żaden z jego współpracowników nie posiada licencji UEFA Pro, która jest wymagana w kontekście prowadzenia kadry narodowej. Jak poinformował Łukasz Wachowski (dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN), z regulaminu Ligi Narodów wynika jednak, że kadra w tych rozgrywkach może być prowadzona przez trenera, który jest w trakcie kursu, a nawet takiego, który ma zamiar się na niego zapisać.

Aktualnie w kursie UEFA Pro uczestniczy drugi trener reprezentacji Polski, Tomasz Mazurkiewicz. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że to właśnie on poprowadzi zespół w razie nieobecności Jerzego Brzęczka.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO