Jerzy Brzęczek ogłosił powołania do kadry na najbliższe mecze

28.09.2020

Jerzy Brzęczek ogłosił powołania na najbliższe mecze reprezentacji Polski. Kadra zmierzy się w meczu towarzyskim z Finlandią (7 października) oraz z Włochami (11 października) i Bośnią i Hercegowiną (14 października w Lidze Narodów.

Tylko trzech piłkarzy ekstraklasy w kadrze

Powołania do reprezentacji z zagranicznych lig były znane już od kilku dni. W poniedziałek Jerzy Brzęczek ogłosił pełny skład kadry. Znalazło się w niej miejsce dla zaledwie trzech przedstawicieli ekstraklasy – Artura Jędrzejczyka, Michała Karbownika i Jakuba Modera.

Podczas najbliższego zgrupowania czterech piłkarzy ma szansę na debiut w seniorskiej reprezentacji. Są to Bartłomiej Drągowski, Paweł Bochniewicz, Sebastian Walukiewicz i Michał Karbownik. Cała czwórka już uczestniczyła w poprzednim zgrupowaniu, aczkolwiek nie dostała szans od Jerzego Brzęczka.

Jerzy Brzęczek nie weźmie udziału w zgrupowaniu?

Wciąż nie wiadomo, czy przebywający obecnie na izolacji z powodu koronawirusa selekcjoner będzie uczestniczył w zgrupowaniu. Wiele wskazuje na to, że jego obowiązku przejmie na ten czas drugi trener, Tomasz Mazurkiewicz.

Skład reprezentacji Polski na najbliższe mecze

Bramkarze: Bartosz Drągowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik, Tomasz Kędziora, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus, Sebastian Walukiewicz.

Pomocnicy: Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Karol Linetty, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Damian Kądzior, Sebastian Szymański, Mateusz Klich, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.