Jakub Moder pobije rekord transferowy ekstraklasy! 11 milionów euro!

Jakub Moder może pobić rekord transferowy ekstraklasy. Jak poinformował Piotr Koźmiński z “SE”, piłkarz Lecha Poznań może trafić do Brighton.

Kluczowa postać Lecha

Jakub Moder to jedno z największych odkryć ekstraklasy w ostatnim czasie. Do tej pory piłkarz wystąpił w 41 meczach, zdobywając siedem goli i notując dziewięć asyst. Również niedzielny mecz z Piastem Gliwice okazał się dla niego bardzo udany. Lech Poznań wygrał ten mecz aż 4:1, a 21-letni pomocnik strzelił gola i zaliczył asystę.

Transfer do Premier League

Jak się okazuje, mecz w Gliwicach może być ostatnim dla Jakuba Modera w barwach Lecha Poznań. Jak poinformował Piotr Koźmiński z “Super Expressu”, jednokrotny reprezentant Polski może zasilić angielski Brighton. Kwota transferu ma być rekordowa, jak na polską ligę. Klub Premier League pragnie zapłacić za piłkarza Kolejorza aż 11 milionów euro. To aż cztery miliony więcej niż wynosi rekord transferowy ekstraklasy.

Warto dodać, że początkowo piłkarz miałby być wypożyczony do Lecha Poznań, w którym zagrałby w fazie grupowej Ligi Europy. Docelowo wypożyczenie miałoby trwać rok, aczkolwiek Brighton mógłby w grudniu ściągnąć piłkarza z powrotem. W razie skrócenia, klub Premier League musiałby dopłacić milion euro.

Lech miał nikogo nie sprzedawać

Jeszcze w niedzielne południe w programie “Cafe Futbol” na antenie Polsatu Sport wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski zapowiadał, że klub nie zamierza nikogo sprzedawać.

W tym oknie sprzedaliśmy już Jóźwiaka i Gumnego, nie potrzebujemy kolejnych sprzedaży. Chcemy wygrywać, a nie tylko zarabiać – stwierdził Piotr Rutkowski na antenie Polsatu Sport.

Wydaje się jednak, że rekordowe jak na polskie realia pieniądze mogą skłonić włodarzy Lecha do sprzedaży kluczowego piłkarza.