Wisła Kraków rozgromiła Stal. Padł rekord obecnego sezonu

18.10.2020

Wisła Kraków w ostatnich tygodniach nie błyszczała i stała się pożywką dla krytyków. W niedzielnym meczu “Biała Gwiazda” pokonała jednak Stal Mielec aż 6:0. To rekordowe zwycięstwo w aktualnym sezonie ekstraklasy.

Fatalne rozpoczęcie rozgrywek

Początek sezonu dla Wiślaków nie był zbyt udany. W pierwszych sześciu spotkaniach podopieczni Artura Skowronka zdobyli tylko trzy punkty, w dodatku poprzez remisy. To wywołało doniesienia na temat osłabionej pozycji szkoleniowca “Białej Gwiazdy”.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Wisła Kraków pobiła rekord sezonu

W niedzielę drużyna miała jednak powody do zadowolenia. Wisła Kraków do przerwy prowadziła już 3:0 po golach dwóch letnich nabytków – Michala Frydrycha i Felicio Brown Forbesa, a trzecie trafienie dołożył Chuca. Z kolei w drugiej części meczu prowadzenie podwyższyli Yaw Yeboah (dwukrotnie) oraz Patryk Plewka, który ustalił wynik meczu w 56. minucie na 6:0.

Rozmiar zwycięstwa Wisły nad Stalą jest jak na razie rekordem trwającego sezonu. Do tej pory najwyższym triumfem mogła się pochwalić Lechia Gdańsk, która w piątej kolejce pokonała Podbeskidzie 4:0.

„Biała Gwiazda” uciekła od dna

Dzięki zwycięstwu Wisła Kraków awansowała na 10. miejsce w lidze. Tymczasem Stal Mielec jest obecnie trzecia od końca. Oba zespoły dzieli w tej chwili punkt różnicy (sześć do pięciu na korzyść Wiślaków).