Tomas Pekhart przeszedł kolejny test na koronawirusa
15.11.2020

Tomas Pekhart jednak nie zagra w najbliższym meczu reprezentacji Czech. Piłkarz Legii przeszedł kolejny test na koronawirusa, który dał niejednoznaczny wynik.

Kolejne testy Pekharta

Tomas Pekhart przechodzi testy na obecność koronawirusa praktycznie regularnie od dwóch tygodni. Piłkarz w trakcie meczu ligowego z Wartą Poznań miał stracić węch, co przyznał na konferencji prasowej Czesław Michniewicz. 31-latek przeszedł kolejne testy na Covid-19, które wykazywały negatywny wynik. Czech jednak mimo to nie wystąpił w meczu ekstraklasy z Lechem Poznań.

Pozytywny wynik uniemożliwił występ

Dzięki negatywnym wynikom testów, Tomas Pekhart mógł wziąć udział w zgrupowaniu czeskiej reprezentacji. Tam piłkarz po raz kolejny przeszedł testy – przez meczem towarzyskim z Niemcami otrzymał pozytywny wynik.

Zawodnik czuje się dobrze i pozostaje pod stałą obserwacją sztabu medycznego – poinformowała Legia w oficjalnym komunikacie.

Piłkarz Legii poczeka na powrót do kadry

Tomas Pekhart przeszedł kolejny test, który jest wykazał niejednoznaczny rezultat. Ze względu na niepewną dyspozycję, piłkarz nie będzie mógł zagrać w meczu z Izraelem. To oznacza, że jeszcze poczeka na powrót do czeskiej kadry – po raz ostatni 31-latek zagrał w niej bowiem siedem lat temu