Youssoufa Moukoko doczekał się debiutu w Bundeslidze

22.11.2020

Debiut wyczekiwany od ponad roku stał się faktem. Youssoufa Moukoko, który w piątek skończył szesnaście lat, zadebiutował w pierwszej drużynie Borussii Dortmund.

Młodzieżówka mu nie wystarczała

Youssoufa Moukoko już od kilku lat jest na ustach niemieckich kibiców. Piłkarz od jakiegoś czasu udowadniał, że juniorskie kategorie to dla niego za niski pułap. W ubiegłym sezonie, jako 15-latek występował w lidze U-19, którą samodzielnie zdominował. Zdobył koronę króla strzelców, zdobywając 34 gole w 20 meczach.

W tym sezonie Youssoufa Moukoko zagrał na razie w czterech spotkaniach drużyny młodzieżowej. W czterech meczach zdobył trzynaście goli, co również odbiło się szerokim echem.

Debiut młodego piłkarza w pierwszej drużynie Borussii Dortmund wydawał się formalnością. Lucien Favre już od ponad roku włącza go do treningów pierwszej drużyny przepisy Bundesligi są jednak jasne – nie pozwala się grać piłkarzom poniżej 16. roku życia.

Debiut w Bundeslidze

W piątek Youssoufa Moukoko świętował szesnaste urodziny, a już dzień później zadebiutował w Bundeslidze. 16-latek w meczu z Herthą zmienił w 85. minucie strzelca czterech goli Erlinga Haalanda. Trudno jednak ocenić jakkolwiek ten występ. Piłkarz miał w tym spotkaniu sześć kontaktów z piłką i zaliczył dwa celne podania. Poza tym wygrał jeden z trzech pojedynków z rywalami.

Po kilku minutach gry trudno wystawić Moukoko recenzję za występ. Jedno jest pewne – piłkarz w najbliższym czasie dostanie kolejne szanse. Może z czasem przełoży dyspozycję z rozgrywek młodzieżowych na seniorską piłkę?

Zobacz też: Youssoufa Moukoko – najbardziej znienawidzony 15-latek w Niemczech?