Legia Warszawa kończy 2020 rok na fotelu lidera

Legia Warszawa po ostatniej kolejce ekstraklasy 2020 roku pozostała na pierwszym miejsce. Drugi Raków, który w niedzielę miał szansę wskoczyć na pozycję lidera, zremisował z Piastem Gliwice 0:0.

Legioniści przegrali ostatni mecz roku

Od kilku kolejek na pierwszym miejscu w ekstraklasie wymieniały się Legia Warszawa i Raków Częstochowa. Z jednej strony trener tych drugich niedawno wspomniał, że mówienie o gonieniu Legionistów przez jego zespół jest absurdem. Zdobycz punktowa obu drużyn przez ostatnie kolejki była jednak zbliżona.

Przez 14. kolejką PKO Ekstraklasy wydawało się, że Legia utrzyma pozycję lidera, gdyż była zdecydowanym faworytem meczu u siebie ze Stalą Mielec. Mecz okazał się jednak sensacyjnym zwycięstwem podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. Mielczanie na początku prowadzili 2:0, lecz stracili przewagę. Mimo to, po przeriw postawili kropkę nad “i” po bramce Grzegorza Tomasiewicza z rzutu karnego.

Raków nie przeskoczył Legii

Ten wynik mógł dawać nadzieję piłkarzom Rakowa Częstochowa na zakończenie roku na pierwszym miejscu. Rewelacja pierwszej części sezonu miała przed sobą jednak trudne wyzwanie – zmierzyła się na wyjeździe z Piastem. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, lecz warto dodać, że sędzia po analizie VAR nie uznał gola Jakuba Świerczoka.

Tym samym trójka, która kończy rok na podium jest już znana. Na pierwszym miejscu znalazła się Legia Warszawa, gromadząc 29 punktów, natomiast punkt mniej mają kolejni w tabeli Raków i Pogoń Szczecin.. W niedzielę odbędzie się ostatni mecz ekstraklasy w 2020 roku – Jagiellonia-Górnik, a po niej polską piłkarską elitę czeka ponad miesięczna przerwa, do 29 stycznia.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO