Niepewna przyszłość Franka Lamparda

04.01.2021

Ostatnie wyniki Chelsea zwiastowały taką informację. Według doniesień mediów, przyszłość Franka Lamparda na Stamford Bridge stoi pod poważnym znakiem zapytania. Zarząd klubu nie jest zadowolony z rezultatów londyńskiego zespołu. 

Z wielkim entuzjazmem sympatycy „The Blues” spoglądali na sezon 2020/2021. Zespół z Premier League sprowadził kilka głośnych nazwisk, takich jak Werner, Havertz czy Chilwell. Początek kampanii w wykonaniu Chelsea był całkiem przyzwoity. W dość poważny kryzys ekipa Lamparda wpadła po meczu z Krasonadrem w Lidze Mistrzów.

Rozczarowujące wyniki

Wystarczy powiedzieć, że w ostatnich siedmiu spotkaniach (na wszystkich frontach) piłkarze „The Blues” zanotowali tylko jedno zwycięstwo, wygrywając 3:0 z West Hamem. Martwić może liczba porażek. Chelsea przegrała aż cztery ligowe mecze. Gorsze wyniki w tym okresie zanotowały tylko takie ekipy jak Sheffield United oraz West Brom.

Nic dziwnego, że tuż po porażce z Manchesterem City media obiegła informacja o niepewnej przyszłości Franka Lamparda.

Będzie zmiana?

Jak twierdzi „The Athletic”, posada szkoleniowca londyńskiej drużyny jest poważnie zagrożona. Zarząd klubu zamierza rozejrzeć się za kandydatami. Choć źródło nie podaje konkretnych nazwisk, to z pewnością jedną z opcji jest Thomas Tuchel, który niedawno został zwolniony z PSG.