I liga: Sandecja – Stal. Mecz przyjaźni w Nowym Sączu
31.08.2018
kurs 1.92
I liga
Sandecja - Stal (I połowa)
X

Sandecja z dorobkiem 12. punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Stal zgromadziła o dwa oczka mniej i jest ósma. Obie drużyny łączy przyjaźń kibiców, jak również to, że w tym sezonie zdobyły po siedem bramek i po pięć straciły. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.10.

Sandecja sezon rozpoczęła od remisu i porażki, ale z każdym spotkaniem zespół prowadzony przez trenera Tomasza Kafarskiego spisuje się coraz lepiej. To pozwoliło awansować na drugie miejsce w tabeli .– Zdobywamy punkty, co przekłada się na dobrą pozycję w tabeli. Wiadomo, że w Sandecji doszło do sporych zmian kadrowych i potrzeba czasu, by to wszystko zaczęło dobrze funkcjonować. Na szczęście z meczu na mecz nasza postawa wygląda coraz lepiej – podkreśla w rozmowie z oficjalną stroną klubu Marek Kozioł. Bramkarz do Sandecji trafił ze… Stali Mielec.

W sobotę na trybunach będzie panowała rodzinna atmosfera. – Sandecja i Stal Mielec to dwa zaprzyjaźnione kibicowsko kluby, więc na pewno fani będą siedzieć razem, między sobą. Myślę, że będzie głośno, i zarówno jednych, jak i drugich będziemy dobrze słyszeć na boisku – zaznacza Kozioł.

Kibice przyjaźnią się, ale zespoły nie będą wobec siebie uprzejme. – Przygotowujemy się solidnie by ten mecz wygrać, wszystko zweryfikuje jednak boisko. Jesteśmy dobrze zregenerowani i przygotowani. Sandecja gra specyficznie w układzie personalnym i taktycznym, w ataku i obronie. Myślę, że zaskoczenie będzie i piłkarze nie będą mieli pytań na boisku, będą kreować sytuacje, które dadzą nam zwycięstwo – zapowiada trener gości Artur Skowronek.

Stal w tym sezonie zbiera pochlebne recenzje. Ze zbieraniem punktów jest już gorzej. Wszystko przez brak skuteczności. – Wierzę, że z Sandecją zagramy tak jak w meczu z Tychami ale skuteczniej. Gra napawa optymizmem, skuteczność szwankuje. Jeżeli skuteczność będzie lepsza to będziemy punktować – twierdzi na oficjalnej stronie Stali Krystian Getinger.

Totolotek wystawił kurs na wygraną gospodarzy 2.50, a gości 2.80. Sandecja dobrze w tym sezonie broni, a Stal jest nieskuteczna. Dlatego nie sądzimy, by w tym spotkaniu padło dużo goli. Poniżej 2,5 – 1.60. Stawiamy, że do przerwy będzie remis (kurs 1.92).