Stal Mielec nie zagra z Wisłą Płock. Mecz przełożony z powodu pogody

08.02.2021

Stal Mielec w poniedziałkowy wieczór miała się zmierzyć z Wisłą Płock. Ostatecznie spotkanie odbędzie się jednak w innym terminie. Powodem tej decyzji są warunki pogodowe.

Stal pełna nadziei mimo ostatniego miejsca

Stal Mielec po zwycięstwie Podbeskidzia z Górnikiem Zabrze spadła na ostatnie miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Drużyna jednak ostatnio kontynuuje serię trzech meczów bez porażki, dlatego do spotkania z Wisłą Płock mogła podchodzić z nadzieją. Nawet mimo tego, że “Nafciarze” wygrali dwa poprzednie wyjazdowe spotkania.

„Jesteśmy uzależnieni od pogody”

Problemy mielczan z infrastrukturą nie są żadną tajemnicą. W niedawnej rozmowie dla “FutbolNews.pl” trener Leszek Ojrzyński przyznał, że pogoda może mieć wpływ na możliwości treningowe zespołu.

Tak naprawdę jesteśmy uzależnieni od pogody – jak będzie mróz, trenujemy na sztucznej, a potem gramy na naturalnej, i tak na zmianę. Wiemy, że tak nie powinno być i ubolewam nad tym, że tak jest dalej, ale jestem zaprawiony w bojach. Możesz się jednak dobrze przygotowywać, a wracasz do miasta i nie masz warunków – przyznał w grudniowej rozmowie dla “FutbolNews.pl” szkoleniowiec Stali, Leszek Ojrzyński.

Poniedziałkowy mecz się nie odbędzie

To właśnie pogoda okazała się powodem, z którego nie odbędzie się najbliższe ligowe spotkanie Stali. Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. podjął decyzję, by przełożyć poniedziałkowy mecz.

Planowany na godzinę 18 mecz w Mielcu nie będzie mógł się odbyć ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Stale padający śnieg oraz porywisty wiatr i niska temperatura, uniemożliwiają odpowiednie przygotowanie boiska do gry – poinformowała Stal Mielec w komunikacie na oficjalnej stronie klubu.

Na razie nie wyznaczono nowego terminu pojedynku.