Oficjalnie: Luis Rocha zamienił Warszawę na Kraków

Luis Rocha po dwóch latach pożegnał się z Legią Warszawa. Nowym zespołem 27-letniego Portugalczyka będzie inny zespół ekstraklasy, Cracovia.

Brak zaufania Czesława Michniewicza

Luis Rocha spędził przy Łazienkowskiej dwa lata od kiedy przeniósł się do Legii z greckiego Panetolikosu. Przez ten czas Portugalczyk wystąpił w 37 meczach w barwach “Wojskowych”, zaliczając dwie asysty. Piłkarz zdecydowanie częściej pojawiał się jednak na boisku na początku swojej przygody z zespołem aniżeli obecnie.

W aktualnych rozgrywkach 27-latek zagrał w zaledwie pięciu spotkaniach. Co więcej, trzy z nich jeszcze na początku sezonu, pod wodzą Czesława Michniewicza. Tym samym Portugalczyk wylądował w rezerwach, gdzie wystąpił w trzech meczach, zdobywając jedną bramkę.

Zimowy transfer był oczywisty

Odejście piłkarza z Legii wydawało się nieuniknione. Na początku okna transferowego Luis Rocha był łączony przed media z Wartą Poznań, aczkolwiek do transakcji nie doszło. Portugalczyk jednak pozostanie w ekstraklasie, mimo pożegnania z Legionistami.

Nowym miejscem pracy 27-latka będzie Cracovia. Piłkarz związał się z klubem kontraktem do końca sezonu. Ostatnio Michał Probierz ma problemy z lewą obroną – z przymusu występował tam Sergiu Hanca. Dlatego można się spodziewać, że były Legionista szybko zadebiutuje w barwach “Pasów”.

Fot. Cracovia