Jakub Moder zadebiutował w Premier League

27.02.2021

Jakub Moder w sobotnie popołudnie zanotował swój pierwszy występ w Premier League. Reprezentant Polski pojawił się na boisku w 84. minucie.

Dwa miesiące cierpliwości

Jakub Moder trafił na stałe do Brighton and Hove Albion pod koniec grudnia. Od samego początku trener zespołu Graham Potter deklarował jednak, że piłkarz potrzebuje jeszcze czasu, żeby otrzymać szansę debiutu w zespole. Po raz pierwszy w kadrze meczowej reprezentant Polski znalazł się 27 stycznia, aczkolwiek nie otrzymał szansy w starciu z Fulham.

Po raz pierwszy w oficjalnym meczu w barwach “Mew” były Lechita zagrał w meczu Pucharu Anglii przeciwko Leicester. Jego zespół co prawda przegrał 0:1, ale sam piłkarz spędził na boisku pełny wymiar czasowy i zebrał pozytywne recenzje.

Reprezentant Polski doczekał się debiutu

Na debiut w Premier League Jakub Moder musiał jednak poczekać dłużej. Ostatecznie piłkarz otrzymał szansę gry w meczu ligowym przeciwko West Bromwich Albion. 21-latek wszedł na boisko w 84. minucie zmieniając Bena White’a. Reprezentant Polski jednak nie miał zbyt wielu okazji, żeby wpłynąć na losy meczu. Jak podaje “SofaScore”, piłkarz miał 11 kontaktów z piłką, aczkolwiek pięć z nich kończyło się stratami.

W kadrach meczowych zespołów poza Moderem nie znalazło się więcej Polaków. Michał Karbownik z Brighton zagrał bowiem w piątkowym spotkaniu rezerw, natomiast Kamil Grosicki po raz kolejny nie zdobył uznania Sama Allardyce’a.

Ostatecznie “Mewy” przegrały z West Bromem 0:1. Tym samym zespół Grahama Pottera zajmuje 16. miejsce w lidze, gromadząc 26 punktów.