Oficjalnie: Mistrz Chin wycofany z rozgrywek Chinese Super League

29.03.2021

Jiangsu FC nie zagra w przyszłym sezonie Chinese Super League. Miejsce obecnego mistrza Chin zastąpi zespół Cangzhou Mighty Lions.

Problemy Suning Group

Suning Group, która fanom futbolu może się kojarzyć z finansowaniem Interu Mediolan oraz Jingsu Suning, przez ostatnie miesiące zmagała się z problemami. Z tego powodu właściciel podjął decyzję o tym, żeby skupić się jedynie na handlowej działalności, która nie obejmuje sektora sportowego.

– Właściciel grupy zapowiedział ograniczenie działalności niezwiązanej z handlem, a kluby piłkarskie oraz stacja telewizyjna PPTV nie są działalnościami stricte handlowymi. Spółka na razie nie zrezygnowała tylko z Interu, aczkolwiek prawdopodobnie liczy na sukces klubu w tym sezonie, dzięki czemu będzie mogła go drożej sprzedać – zdradził w rozmowie dla “FutbolNews.pl” Kamil Lewandowski, założyciel strony “Piłkarskie Państwo Środka”.

Jiangsu FC nie zagra w chińskiej lidze

Na Interze sytuacja się jednak na razie odbiła minimalnie, gdyż klub nie spłacił zaległości za transfer Achrafa Hakimiego. Większe problemy pojawiły się jednak w Jiangsu FC, do niedawna Jiangsu Suning. Konsorcjum, do którego należał klub zatrzymało jego finansowanie. Dlatego drużyna ze wschodniego wybrzeża Chin musiała się wycofać z gry w lidze w najbliższym sezonie. Jej miejsce zajmie ubiegłoroczny spadkowicz, Cangzhou Mighty Lions.

Brak udziału Jiangsu FC w przyszłych rozgrywkach to duża strata dla Chinese Super League. Klub w ubiegłym sezonie zdobył bowiem mistrzostwo kraju. Warto dodać, że w 2015 roku klub zdobył krajowy puchar, a dwa lata wcześniej Superpuchar Chin. W zespole występowali między innymi Alex Teixeira, Ramires i Eder, natomiast trenerami byli Fabio Capello, Cosmin Olaroiu oraz znani fanom polskiej ekstraklasy Jan Kocian i Dan Petrescu.