Piątkowski i Krychowiak z koronawirusem

30.03.2021

Potwierdziły się przypuszczenia, że to Kamil Piątkowski jest piłkarzem reprezentacji Polski zarażonym koronawirusem. Tym samym obrońca Rakowa Częstochowa nie będzie do dyspozycji Paulo Sousy w środowym starciu z Anglią. Wśród zarażonych jest również Grzegorz Krychowiak.

Kolejny zarażony

Piątkowski i Krychowiak dołączyli tym samym do Mateusza Klicha i Łukasza Skorupskiego, którzy wcześniej zostali zakażeni i odizolowani od reszty kadrowiczów. Koronawirusa ma również rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski.

Dla reprezentacji Polski to kolejna fatalna wiadomość, po potwierdzeniu urazu Roberta Lewandowskiego. Tym bardziej, że Piątkowski w debiucie w biało-czerwonych barwach spisał się znakomicie. – Ten debiut w reprezentacji był moim marzeniem. Na początku meczu byłem trochę zestresowany, ale z każdym następnym podaniem czułem się coraz pewniej i te piłki były grane już bardzo dobrze – przyznał gracz Rakowa po spotkaniu z Andorą.

Co z Krychą?

Trudno oczywiście zakładać, aby dobry występ z europejskim outsiderem otworzył 20-latkowi drzwi do pierwszego składu w rywalizacji z Anglią, ale Piątkowski z pewnością nie zawiódł zaufania Sousy, czego nie można np. powiedzieć o Michale Heliku. Teraz, wśród stoperów, do dyspozycji Portugalczyka został właśnie zawodnik Barnsley FC, a także Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz i Kamil Glik.

Wśród zarażonych jest również Grzegorz Krychowiak. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że pomocnik Lokomotiwu Moskwa jest ozdrowieńcem, PZPN ma podjąć rozmowy z UEFA w sprawie dopuszczenia do meczu z Anglią 77-krotnego reprezentanta Polski.