Lukas Podolski krytykuje Superligę: “Ten projekt jest obrzydliwy”

19.04.2021

Założenie Superligi budzi emocje w piłkarskim świecie. Kolejną postacią, która skrytykowała założenie rozgrywek jest mistrz świata z 2014 roku, Lukas Podolski.

Historyczna decyzja piłkarskich gigantów

W nocy z niedzieli na poniedziałek dwanaście topowych europejskich klubów ogłosiło dołączenie do Superligi. W skład tych elitarnych rozgrywek mają wejść: Milan, Arsenal, Atletico, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham. Ten ruch spotkał się z wieloma słowami krytyki ze strony osób ze świata futbolu.

„To obraza moich wartości”

Lukas Podolski występował w przeszłości m.in. w Arsenalu i Interze, a także Bayernie, który jest łączony z dołączeniem do Superligi. W poniedziałek rano piłkarz wypowiedział się na temat rozgrywek, które miałyby ruszyć już w sierpniu. Mistrz świata z 2014 roku skrytykował podejście klubów, wliczając te, których barwy reprezentował.

To obraza moich wartości: piłka nożna to szczęście, wolność, pasja, kibice i jest dla wszystkich. Ten projekt jest obrzydliwy, nie sprawiedliwy i jestem rozczarowany, widząc kluby, które reprezentowałem z zaangażowaniem – napisał piłkarz na Twitterze.