Oficjalnie: Patryk Klimala w New York Red Bulls

22.04.2021

Patryk Klimala po nieco ponad roku pożegnał się z Celtikiem. Były młodzieżowy reprezentant Polski, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, podpisał kontrakt z New York Red Bulls.

Piłkarz rozczarował w Celticu?

Patryk Klimala trafił do Szkocji w zimowym oknie transferowym ubiegłego roku. Były młodzieżowy reprezentant Polski do tej pory jednak nie podbił tamtejszej Premiership. Piłkarz wystąpił w barwach Celticu w 28 spotkaniach, w których zdobył trzy bramki i zaliczył jedną asystę.

W tym sezonie 22-latek nie mógł liczyć na regularne występy w pierwszym składzie. Co więcej, w wyjściowej jedenastce zespołu z Glasgow znalazł się tylko trzy razy.

Myślę, że można uczciwie powiedzieć, że okazał się rozczarowaniem. Celtic bardzo potrzebował napastnika do gry u boku Odsonne Edouarda w zeszłym sezonie, kiedy Leigh Griffiths był niedostępny. Klimala nigdy tak naprawdę nie skorzystał z okazji i nie widzę powodów, dlaczego. Wiem, że było wielu kibiców, którzy chcieli zobaczyć, jak dobrze radzi sobie w klubie. Sądzę jednak, że teraz wielu uznałoby, że to dla niego odpowiedni czas, aby odejść stwierdził w rozmowie z “FutbolNews.pl” dziennikarz “The Scottish Sun” Aidan Scott.

Nowe wyzwanie

W ubiegłym tygodniu “Interia” poinformowała, że dni byłego piłkarza Jagiellonii w Celticu są już policzone i ma zmienić otoczenie. Jak się okazało, pogłoski były zgodne z prawdą. Patryk Klimala ostatecznie podpisał kontrakt czteroletni z New York Red Bulls. Koszt transakcji wyniósł sześć milionów euro.

Dziękujemy Patrykowi Klimali za jego wkład w klub i życzymy mu wszelkich sukcesów w przyszłości – napisał Celtic na Twitterze.