Julian Nagelsmann coraz bliżej Bayernu Monachium?

26.04.2021

Julian Nagelsmann ostatecznie zastąpi Hansiego Flicka na stanowisku trenera Bayernu? Jak informuje Christian Falk, szkoleniowiec już zgodził się na współpracę z klubem w nowym sezonie.

Hansi Flick żegna się z Bayernem

Odejście Hansiego Flicka z Bayernu Monachium to jeden z najgłośniejszych tematów niemieckiego futbolu w ostatnim czasie. Nie jest tajemnicą, że trener popadł w konflikt z dyrektorem sportowym Bawarczyków, Hasanem Salihamidziciem. Po meczu ligowym z Wolfsburgiem trener przyznał, że już podjął decyzję na temat przyszłości.

Powiedziałem dziś drużynie, że chcę rozwiązać swój kontrakt z końcem lata. Powiedziałem o tym odpowiedzialnym osobom w klubie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów w ciągu tygodnia. Pojawiło się kilka plotek, więc chciałem to powiedzieć drużynie osobiście – wyznał Hansi Flick.

Nagelsmann dogadany z Bawarczykami?

Głównym faworytem do objęcia posady trenera po Flicku od samego początku był Julian Nagelsmann. Przeszkodą miały okazać się warunki przenosin szkoleniowca z Lipska do Monachium. Według różnych doniesień, Bawarczycy mieliby zapłacić za 33-latka kwotę nawet sięgającą 30 milionów euro.

Ostatecznie jednak klub dogadał się ze szkoleniowcem. Jak informuje Christian Falk, Julian Nagelsmann już zgodził się na warunki umowy nowego pracodawcy. Bayern Monachium miałby zapłacić Lipskowi 23 miliony dolarów, co będzie rekordową transakcją w Bundeslidze pod względem zatrudnienia trenera. Decyzja może być ogłoszona już w najbliższych dniach.