Rafał Boguski po sezonie odejdzie z Wisły Kraków

09.05.2021

Rafał Boguski po zakończeniu sezonu opuści Wisłę Kraków. Piłkarz występował w barwach “Białej Gwiazdy” od 2006 roku.

Piętnaście lat w Wiśle

Sześciokrotny reprezentant Polski występuje w Wiśle Kraków od 2006 roku, z roczną przerwą na wypożyczenie do GKS-u Bełchatów. Przez ten czas wystąpił w 374 meczach, w których zdobył 64 bramki i zaliczył 48 asyst. W barwach “Białej Gwiazdy” piłkarz trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, za każdym razem odgrywając wtedy w zespole ważną rolę.

W ostatnich sezonach Rafał Boguski nie był już kluczową postacią Wisły. Wciąż jednak w jego występach można było dostrzec przebłyski. Jednym z nich był choćby mecz z Wisłą Płock w tym sezonie, gdy doświadczony zawodnik zdobył dwie bramki.

Bardzo chciałbym zakończyć karierę w Wiśle Kraków. Zdrowie mi na razie dopisuje (…) Wiadomo jednak, że różnie może się to wszystko potoczyć. Na pewno jeszcze czuję się na siłach, żeby grać – wyznał piłkarz rok temu w rozmowie dla “FutbolNews.pl”.

Koniec kariery?

Długa przygoda Boguskiego z Wisłą dobiega jednak końca. W sobotę na antenie Canal+ wiceprezes “Białej Gwiazdy” Maciej Bałaziński przyznał, że po sezonie 36-latek pożegna się z klubem. Czy to oznacza koniec kariery byłego reprezentanta Polski? Jakiś czas temu piłkarz był łączony z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a także Wieczystą Kraków. Na razie jednak nie wiadomo, czy w przyszłym sezonie Rafał Boguski wciąż będzie kontynuować przygodę z piłką.

Fot. YouTube