Oficjalnie: Peter Hyballa nie jest już trenerem Wisły Kraków

14.05.2021

Peter Hyballa już nie będzie dłużej szkoleniowcem Wisły Kraków. Niemiecki trener pożegnał się z klubem jeszcze przed rozegraniem meczu ostatniej kolejki.

Przyzwoite początki i burzliwy koniec

Peter Hyballa pełnił funkcję trenera pierwszej drużyny “Białej Gwiazdy” od początku grudnia ubiegłego roku, zastępując Artura Skowronka. Początkowo pod wodzą nowego szkoleniowca Wiślacy zanotowali kilka dobrych rezultatów. Warto wspomnieć tutaj o serii pięciu meczów zespołu bez porażki, która trwała od początku lutego do niemal połowy marca. Potem jednak zespół zaczął się spisywać wyraźnie słabiej.

Od tamtej pory Wisła Kraków wygrała tylko jeden mecz. W siedmiu ostatnich spotkaniach “Biała Gwiazda” kontynuowała serię meczów bez zwycięstwa. Aktualnie zespół znajduje się na 14. miejscu w lidze, z 30 punktami na koncie. Można powiedzieć, że drużyna ma szczęście, że zasady rozgrywek są inne niż rok temu, gdy z ekstraklasy spadły trzy ekipy.

Nie da się ukryć, że również w szatni Wisły ostatnio panowała nerwowa atmosfera. Dowodem na to było zachowanie Jakuba Błaszczykowskiego podczas meczu z Lechem. Wybitny reprezentant Polski po zdobyciu bramki w starciu z “Kolejorzem” przebiegł obok pierwszego trenera i wpadł w objęcia Kazimierza Kmiecika, którego Peter Hyballa chciał odsunąć od pracy z zespołem.

Można więc powiedzieć, że już w ciągu ostatnich tygodniach wydawało się, że dni Hyballi w Wiśle Kraków są policzone. Trener nawet podpisał kontrakt z niemiecką telewizją ZDF, w której miałby pełnić rolę eksperta w czasie Euro 2020, które odbędzie się od 11 czerwca do 11 lipca, czyli nie mógłby uczestniczyć w przygotowaniach do nowego sezonu.

Wisła pożegnała Hyballę

Jak się okazało, Peter Hyballa nie poprowadzi Wisły Kraków w ostatnim meczu sezonu przeciwko Piastowi Gliwice. Władze “Białej Gwiazdy” podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy z trenerem.

Rozpoczęty w grudniu 2020 roku projekt nie zostanie kontynuowany, a obie strony podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy. Zawarte zostało porozumienie pozwalające na zakończenie współpracy na warunkach satysfakcjonujących zarówno klub, jak i szkoleniowca – poinformował klub na oficjalnej stronie.

Kto zastąpi Hyballę? Według różnych doniesień, z klubem łączony jest Radosław Sobolewski, który w tym sezonie prowadził Wisłę Płock. Jak poinformował Piotr Koźmiński z “WP SportoweFakty”, brane pod uwagę są także opcje zagraniczne.

Fot. Wisła Kraków