Nagrody za sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy zostały przyznane!

W poniedziałkowy wieczór odbyła się Gala Ekstraklasy, podczas której przyznano końcowe nagrody. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Filip Mladenović z Legii Warszawa oraz trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun.

Sezon PKO Ekstraklasy 2020/2021 już za nami. Do wielu rozstrzygnięć doszło jeszcze przed ostatnią kolejką. Legia Warszawa już wcześniej zapewniła mistrzostwo Polski, natomiast na kolejnych miejscach jeszcze tydzień przed końcem rozgrywek zakotwiczyli Raków i Pogoń. Z kolei do samego końca nie było wiadomo, kto zajmie czwarte miejsce, gwarantującego grę w pucharach oraz ostatnie, spadające z ligi. Ostatecznie, w Lidze Konferencji zagra Śląsk Wrocław, natomiast z ekstraklasą żegna się Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Obcokrajowcy zgarnęli prawie wszystko

Podczas Gali Ekstraklasy wręczono z kolei nagrody indywidualne za ten sezon. Piłkarzem Roku został Filip Mladenović z Legii Warszawa, natomiast najlepszym trenerem szkoleniowiec Rakowa Częstochowa, Marek Papszun. Poza tym, Dante Stipica, Filip Mladenović, Luquinhas i Tomas Pekhart otrzymali nagrody dla najlepszych zawodników na swoich pozycjach. Tymczasem statuetkę dla Młodzieżowca Roku otrzymał Kamil Piątkowski, a jako bramkę sezonu uznano trafienie Jesusa Imaza.

Na pewno należy zwrócić uwagę, że poza Młodzieżowcem Roku, wszystkie nagrody indywidualne dla piłkarzy otrzymali zagraniczni piłkarze. Chociaż nominacje rozłożyły się dość proporcjonalnie – 12 Polaków i 13 obcokrajowców – to jednak wyróżnienia powędrowały do tych drugich.

Nagrody PKO Ekstraklasy za sezon 2020/2021:

Piłkarz sezonu: Filip Mladenović (Legia Warszawa)

Trener sezonu: Marek Papszun (Raków Częstochowa)

Bramkarz sezonu: Dante Stipica (Pogoń Szczecin)

Obrońca sezonu: Filip Mladenović (Legia Warszawa)

Pomocnik sezonu: Luquinhas (Legia Warszawa)

Napastnik sezonu/Król strzelców: Tomas Pekhart (Legia Warszawa)

Młodzieżowiec sezonu: Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa)

Gol sezonu: Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok)

Fot. Ekstraklasa.org