Jan Urban nowym szkoleniowcem Górnika Zabrze

Jan Urban wraca na ławkę trenerską po dwóch i pół roku przerwy. Trener zastąpił Marcina Brosza na stanowisku szkoleniowca Górnika Zabrze.

O zmianach w Górniku Zabrze mówiło się już od kilku tygodni. Zespół w rundzie wiosennej wygrał zaledwie trzy mecze, dlatego pojawiły się pogłoski o tym, że Marcin Brosz niebawem pożegna się z posadą, którą piastował od pięciu lat.

Górnik szybko poinformował o zmianie trenera

W czwartek klub oficjalnie pożegnał się z dotychczasowym trenerem. – Trenerze! Dziękujemy za pracę w klubie! dziękujemy za budowanie drużyny, za wielkie emocje, które nam trener ze swoją drużyną dostarczył!!! Na zawsze zapisał się pan na kartach historii zabrzańskiego Górnika!!! – napisał klub w oficjalnym komunikacie.

Jeszcze tego samego dnia Górnik Zabrze poinformował o zatrudnieniu następcy. Szkoleniowcem zabrzan w najbliższym sezonie będzie Jan Urban, który w latach 80. świętował sukcesy z klubem jako piłkarz. Dla szkoleniowca jest to powrót na ławkę trenerską klubu ekstraklasy po dwóch i pół roku. Ostatnio trener prowadził drużynę Śląska Wrocław.

Fot. Górnik Zabrze