Arabia Saudyjska i Włochy będą wspólnie starać się o organizację mistrzostw świata?!
16.07.2021

Nadal nie znamy organizatora mistrzostw świata 2030. Jednym z głównym faworytów jest Wielka Brytania. Niewykluczone, że już wkrótce pojawi się nowa, dość niespodziewania i zapewne kontrowersyjna opcja. Według ostatnich doniesień mediów, Arabia Saudyjska chce zorganizować mistrzostwa świata i jako partnera do roli gospodarza widzi… Włochy!

Za nami Euro 2020. Choć pod względem organizacyjnym ten turniej pozostawiał wiele do życzenia, to mistrzostw Europy potrafiły dostarczyć wielu sportowych emocji i ponownie rozpaliły spore zainteresowanie reprezentacyjnym futbolem. Nadal nie znamy organizatora mistrzostw świata 2030. O tę rolę walczy kilka krajów.

Arabia Saudyjska i Włochy zorganizują mistrzostwa?

Jednym z głównych faworytów jest Wielka Brytania. Jak informuje “The Athletic”, opcję zgłoszenia kandydatury na poważnie rozważa Arabia Saudyjska, która może złożyć propozycję razem z… Włochami. Według wspominanego źródła, Włosi są dla Arabii Saudyjskiej jednym z najlepszych kandydatów na potencjalnych partnerów.

Wpływ na taki rozwój wydarzeń ma fakt, iż oba kraje już teraz łączą bliskie stosunki biznesowe, dyplomatyczne, a także sportowe. Jednym z przykładów jest organizacja w styczniu przyszłego roku Superpucharu Włoch, który odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.