Javier Tebas szantażował Joana Laporte?
08.08.2021

Leo Messi zakończył przygodę z Barceloną emocjonalną konferencją. Jednak to nie koniec rewelacji dnia na temat Barcelony. Jak się okazuje Javier Tebas, prezydent LaLiga… miał szantażować prezydenta Barcelony w sprawie rejestracji Messiego. Na szali zawisł kontrakt z CVC oraz Superliga. 

Jedna z najważniejszych osób w hiszpańskiej piłce publicznie ogłosił, że odbyły się spotkania pomiędzy nim a Laportą. Dokładnie 14 lipca. Prezydent Barcelony stanął przed wyborem. Albo bierze porozumienie z funduszem inwestycyjnym oraz rezygnuje z Superligi, albo nie ma szans na rejestracje Leo Messiego.

Z jednej strony trudno się dziwić szefowi ligi, że chciał bronić jej interesu. Z drugiej strony… czy w tym jest interes LaLiga, by najlepszy jej piłkarz z niej odszedł? Nie ma wątpliwości, że wszelkie negocjacje ze sponsorami teraz będą szły tylko w dół. Na dzisiaj nie ma w lidze ani jednego piłkarza o porównywalnym statusie do Messiego.

Joan Laporta także stanął przed trudnym wyborem. “Pożyczka” na 50 lat od CVC i oddanie praw audiowizualnych albo koniec przygody Messiego. Pierwsze miałoby długoterminowe konsekwencje, a drugie jest kluczowe “tu i teraz”.

Wydaje się, że ten serial jeszcze będzie miał kontynuacje. W wielu odcinkach i wielu wątkach…

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO