Polska vs Reszta Świata: Polska ofensywa Cracovii
11.08.2021

Za nami trzecia kolejka Ekstraklasy. W niej tym razem goli, jak na lekarstwo. Zaledwie 15 trafień nie dało nawet średniej dwóch bramek na mecz. Wszystko przez przełożone spotkanie Legii z Zagłębiem. 

Górnik Łęczna – Warta

Zdecydowana przewaga gości. Byli lepsi w każdym elemencie gry. Na boisku pokonali rywala aż czterema bramkami, z których trzy to autorstwo obcokrajowców. Warto odnotować ten fakt, gdyż przyjezdnych nie było zbyt wielu na boisku w tym spotkaniu.

Liczba Polaków rozpoczynających mecz: 17
Liczba Polaków na boisku kończących mecz: 19
Liczba Polaków grających w meczu/wszystkich: 25/31

Lech – Cracovia

Tuż po tym kompletne przeciwieństwo w Poznaniu. Tutaj znacznie więcej obcokrajowców, ale… gole strzelali Polacy. Kolejorz znowu zwycięski i znowu duża cegiełka ze strony Jakuba Kamińskiego. W Cracovii aż trzech biało-czerwonych od początku. Ponadto kolejni weszli z ławki. Jest lepiej, ale nadal bardzo słabo pod tym kątem wygląda KSC.

Liczba Polaków rozpoczynających mecz: 7
Liczba Polaków na boisku kończących mecz: 8
Liczba Polaków grających w meczu/wszystkich: 12/32

Jagiellonia – Bruk-Bet Termalica

Zaskakujący start Jagi. Białostoczanie korzystają, że trzy pierwsze mecze grali u siebie. Mimo tego wielki plus, że znowu wygrali. Trzeba jednak przyznać, że umiejętnie dzielą się sukcesem Polacy i przyjezdni. Pierwsi głównie w tyłach – Pazdan czy Dziekoński, a drudzy z przodu. Tym razem Tomas Prikryl.

Liczba Polaków rozpoczynających mecz: 11
Liczba Polaków na boisku kończących mecz: 15
Liczba Polaków grających w meczu/wszystkich: 18/32

Górnik Zabrze – Stal

Minimalne zwycięstwo dla zabrzan było bardzo ważne. Nieco oczyściło atmosferę, która i tak jest napięta. W KSG nadal bez debiutanckiego gola Lukas Podolski. Jednak od strzelania jest Jesus Jimenez, który strzelił oba gole dla Górnika w tym sezonie.

Liczba Polaków rozpoczynających mecz: 16
Liczba Polaków na boisku kończących mecz: 16
Liczba Polaków grających w meczu/wszystkich: 23/32

Pogoń – Piast

Polaków więcej, ale znowu to obcokrajowiec przesądził o losach spotkania. Cieszyć może, że ligowe debiuty – w tym sezonie – zaliczyli młodzieżowcy. Mowa o Mariuszu Fornalczyku po stronie Portowców oraz Arielu Mosórze z Piasta. Ten drugi to jeden z najgłośniejszych transferów wśród młodzieżowców tego lata.

Liczba Polaków rozpoczynających mecz: 12
Liczba Polaków na boisku kończących mecz: 15
Liczba Polaków grających w meczu/wszystkich: 20/31

Wisła Kraków – Raków

Biedne liczby polskich graczy w tym spotkaniu. Jedna i druga drużyna niezbyt ochoczo korzysta z biało-czerwonych przy ustalaniu pierwszej jedenastki. Mimo tego ważną rolę odegrał Marcin Cebula. Pomocnik Rakowa strzelił gola, który napędził częstochowian. RKS grając w osłabieniu strzelił dwa gole i sprawił psikusa Wiślakom. Na uwagę zasługuje fakt spotkania bramkarzy. Biegański vs Trelowski, czyli powtórka z 14 kwietnia, gdy obaj spotkali się na boiskach… II ligi. Wówczas mecz Skra Częstochowa – Sokół Ostróda. Cztery miesiące później obaj na poziomie Ekstraklasy!

Liczba Polaków rozpoczynających mecz: 9
Liczba Polaków na boisku kończących mecz: 9
Liczba Polaków grających w meczu/wszystkich: 14/32

Śląsk – Lechia

Mecz przyjaźni we Wrocławiu na remis. Z tego wyniku bardziej cieszyć się mogą goście, którzy wyrównali w ostatnich minutach meczu. Warto jednak zauważyć, że w niedzielny wieczór Jacek Magiera skorzystał z ośmiu Polaków w wyjściowym składzie. To oczywiście efekt sporych rotacji pomiędzy meczami Ligi Konferencji Europy.

Liczba Polaków rozpoczynających mecz: 14
Liczba Polaków na boisku kończących mecz: 11
Liczba Polaków grających w meczu/wszystkich: 17/31

Wisła Płock – Radomiak

9:8 w liczbie Polaków na początku meczu. Jak się okazało, to jednak przyjezdny zapewnił płocczanom pierwszą wygraną i pierwsze punkty w sezonie. Marko Kolar wykorzystał fatalny błąd Michała Kaputa i stąd komplet oczek został w Płocku. Dla Radomiaka to pierwsza porażka w sezonie, w roli beniaminka.

Liczba Polaków rozpoczynających mecz: 17
Liczba Polaków na boisku kończących mecz: 14
Liczba Polaków grających w meczu/wszystkich: 20/30

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO