Polska – Albania: Czy będą debiuty?
02.09.2021

Do meczu Polska – Albania pozostało już kilka godzin. Składy na mecz poznamy około godziny przed meczem. Jednak już teraz możemy się zastanawiać czy zobaczymy nowe twarze dzisiaj na boisku. Paulo Sousa ma możliwość przetestowania kilku graczy, którzy wciąż czekają debiut.

Wśród nich najbliżej gry wydaje się być Jakub Kamiński. Skrzydłowy Lecha Poznań został powołany w trybie awaryjnym. To jednak nie zmienia faktu, że może dzisiaj dostać swoje minuty w drugiej połowie. Tym samym stałby się pierwszym zawodnikiem z rocznika 2002, który zagrał w kadrze!

Wraz z nim taką samą szansę ma Nicola Zalewski. W jego przypadku powołanie ma być procesem ochronnym przed włoską federacją. Zalewski prawdopodobnie dostanie przynajmniej minutę, by “zaklepać” go dla Polski. Dzisiaj? Raczej liczymy na niedzielne spotkanie z San Marino. Rywal z najniższej półki, więc i łatwiej dać szansę zawodnikowi młodemu, który w dodatku nie jest ograny w seniorskiej piłce.

W składzie znalazł się także Bartosz Slisz. Pomocnik Legii Warszawa wraz z Damianem Szymańskim mają łatać i ratować dość dziurawy środek pola. Choroba Mateusza Klicha, kontuzja Piotra Zielińskiego sprawiły, że Paulo Sousa nie miał zbyt wielu alternatyw w newralgicznym miejscu boiska. Szymański swoje występy w pierwszej kadrze już zaliczył, ale dla Slisza to może być pierwszyzna. 22-latek ma jednak za sobą bogate doświadczenia w młodzieżówkach, a w tym sezonie na jego koncie już… dwanaście meczów o stawkę! To najwięcej spośród wszystkich kadrowiczów.