Lewandowski goni najlepszych. Przed Polakiem już tylko Ronaldo

05.09.2021

Dzięki dwóm bramkom strzelonym reprezentacji San Marino Robert Lewandowski stał się drugim najlepszym strzelcem w całej historii eliminacji do mistrzostw świata w Europie. Polak wyprzedził Andrija Szewczenkę. Liderem klasyfikacji pozostaje Cristiano Ronaldo. 

Rekordzista

W pierwszej połowie meczu z San Marino Robert Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Tym samym polski napastnik zdobył swoją 71. i 72. bramkę w kadrze i śrubuje rekord, który w najbliższych latach może być wręcz niemożliwy do pobicia. Za sprawą kolejnych bramek Lewandowski zapisuje się także w historii europejskiej piłki. Polak został właśnie drugim najlepszym strzelcem w historii eliminacji do mistrzostw świata w Europie.

Całej klasyfikacji przewodzi Cristiano Ronaldo z dorobkiem 33 bramek. Dwie bramki w meczu z San Marino były jednocześnie jego 26. i 27. golem w eliminacjach do mistrzostw Świata. Tym samym polski napastnik przeskoczył Andrija Szewczenkę, którego dorobek zatrzymał się na 26 bramkach.

Tracimy gola z San Marino

Od momentu zejścia z boiska Roberta Lewandowskiego gra reprezentacji Polski nie wyglądała już tak dobrze. Zdecydowanie spadła nasza skuteczność, a po błędzie Piątkowskiego i Helika straciliśmy już drugą bramkę w historii starć z San Marino. Dorobek bramkowy z drugiej połowy reprezentacja zawdzięcza tylko instynktowi strzeleckiemu Adama Buksy, który zakończył spotkanie z hat trickiem. Finalnie podopieczni Paulo Sousy triumfowali 7:1 i mogą już myśleć o spotkaniu z Anglią, które czeka ich w środę.