Koniec cierpliwości w Sosnowcu. Kazimierz Moskal nie jest już trenerem Zagłębia
07.09.2021

Niedługo wytrwał w tym sezonie na stanowisku Kazimierz Moskal. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że już nie poprowadzi Zagłębia Sosnowiec. Początek sezonu dla ekipy z województwa śląskiego nie jest udany. Po siedmiu meczach na ich koncie widnieje zaledwie pięć punktów. 

Zagłębie dzisiaj jest na 14. miejscu, a wszystkie ekipy za ich plecami mają o jedno spotkanie rozegrane mniej. To oznacza, że za niedługo sosnowiczanie mogą się zameldować na dnie tabeli. To kontynuacja fatalnej dyspozycji z poprzednich rozgrywek. Wówczas Zagłębie Sosnowiec zakończyło sezon na przedostatnim miejscu. Ich szczęście polegało na reorganizacji Ekstraklasy. Dzięki temu z I ligi spadała tylko jedna drużyna.

Kazimierz Moskal pracował na Stadionie Ludowym od początku listopada ubiegłego roku. Wówczas zastąpił na stanowisku Krzysztofa Dębka po słabszym początku sezonu. Teraz zmiana nastąpiła jeszcze wcześniej i to nie jedyna, jaka wydarzyła się w Sosnowcu w ostatnim czasie. Jeszcze w sierpniu z posadą prezesa po wielu latach pożegnał się Marcin Jaroszewski.