Ile zarabia Leo Messi?

15.06.2023
Ostatnia aktualizacja 1 grudnia, 2023 o 12:27

Od wielu lat Leo Messi uważany jest za jednego z dwóch najlepszych piłkarzy na świecie. Wiąże się to oczywiście również z ogromnymi pieniędzmi jakie Argentyńczyk zarabiał, zarówno podczas gry w FC Barcelonie oraz PSG, jak i tymi, które będzie inkasował grając w barwach Interu Miami. Wysoka pensja, którą pobierał Messi była jedną z przyczyn jego odejścia z Barcelony. Przechodząc do Interu Miami, Argentyńczyk będzie zarabiał więcej niż do tej pory w PSG. 

SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY DO BETFAN

Leo Messi – zarobki

Forbes oszacował, że w sezonie 2020/21, czyli ostatnim, który Argentyńczyk rozegrał w barwach FC Barcelony, Leo Messi zarobił 130 mln dolarów. 97 mln dolarów otrzymał na mocy kontraktu łączącego go z katalońskim klubem, natomiast pozostałe 33 mln dolarów to zarobki pochodzące z innych zobowiązań Messiego. Chodzi tutaj na przykład o kontrakty reklamowe czy inne biznesowe przedsięwzięcia, w które zaangażowany był Argentyńczyk. W trakcie całej swojej kariery piłkarz zarobił już znacznie ponad miliard dolarów.

Lionel Messi zamieszkał w luksusowym hotelu. Nie uwierzysz, ile kosztuje jedna doba - Sport WP SportoweFakty

Ile Leo Messi zarabiał w PSG?

Leo Messi w trakcie swojego pobytu w Paryżu nie mógł liczyć na taki kontrakt, jaki miał w Barcelonie. Jego zarobki były zdecydowanie niższe. Za sezon gry otrzymywał około 40 milionów dolarów, wliczając w to wszelkie bonusy. Jest to wciąż znacznie większa pensja niż Roberta Lewandowskiego w Barcelonie.

Ile zarabiał Leo Messi w FC Barcelonie

Jak wspomnieliśmy wyżej, w trakcie ostatniego roku obowiązywania kontraktu z Barceloną Leo Messi zarobił aż 97 mln dolarów, jak wyglądało to jednak w latach wcześniejszych? Forbes szacuje, że ostatnie 12 miesięcy było dla Argentyńczyka pod względem finansowym najlepsze w karierze. W roku 2020 na konto Messiego, z tytułu występów w FC Barcelonie, wpłynęło bowiem 72 mln dolarów. Szacuje się, że przedłużenie kontraktu z Argentyńczykiem kosztowałoby kataloński klub przeszło 250 mln dolarów, nawet w obliczu tego, że Messi był gotów obniżyć swoją tygodniówkę.

Ile Leo Messi będzie zarabiał w Interze Miami?

Według doniesień medialnych, Leo Messi miał na stole niezwykle lukratywną ofertę z Al Hilal. Gdy przenosiny do MLS były niemal przesądzone, to klub z Arabii Saudyjskiej zaoferował aż 500 milionów euro za sezon gry, przygotowując trzyletnią umowę. Mimo to Leo Messi zdecydował się na reprezentowanie Interu Miami. W klubie Davida Beckhama może liczyć na zarobki opiewające na około 43 miliony funtów za sezon gry.

Kontrakty reklamowe Leo Messiego

W związku z tym, że Argentyńczyk jest osobą rozpoznawalną na całym świecie pełni on również rolę ambasadora wielu marek. Messi związany jest umową między innymi z Adidasem, Gatorade czy Pepsi. Jak zostało już wspomniane powyżej Argentyńczyk z tytułu kontraktów reklamowych zarobił w przeciągu ostatniego roku ponad 30 mln dolarów. Wiele wskazuje na to, że jego zarobki w tym obszarze mogą w najbliższym czasie wzrosnąć.

Ile Leo Messi zarabia na minutę, dziennie, tygodniowo, miesięcznie, rocznie?

Po przejściu do Interu Miami Leo Messi zarabiać ma około 43 mln funtów rocznie. Przeliczając to na złotówki według aktualnego kursu funta wynoszącego 5.20 zł możemy policzyć, że w trakcie swojej przygody we Stanach Zjednoczonych, Messi będzie zarabiał:

  • 223,6 mln zł rocznie
  • ok. 18,6 mln złotych miesięcznie
  • ok. 4,4 mln złotych tygodniowo
  • ok. 630 tysięcy złotych dziennie
  • ok. 26 tysięcy złotych na godzinę
  • ok. 440 złotych na minutę
  • ok. 7 złotych na sekundę