Polacy w Serie A. Występy w reprezentacji

13.10.2021

Październikowe zgrupowanie Biało-Czerwonych właśnie się zakończyło. To był dobry okres dla podopiecznych Paulo Sousy. Pewna wygrana w starciu z San Marino, a także cenny triumf w rywalizacji z Albanią sprawiły, że Polacy wskoczyli na drugie miejsce w grupie I. Jak w meczach kadry zaprezentowali się zawodnicy, którzy na co dzień występują w Serie A? Czy możemy kogoś wyróżnić? Czas na podsumowanie.

Podczas wrześniowego zgrupowania kadry z dobrej strony zaprezentował się m.in. Nicola Zalewski, który zaliczył debiut w dorosłej reprezentacji. Wyróżnili się także Karol Linetty oraz Paweł Dawidowicz. O postawie pozostałych graczy we wrześniowych starciach można przeczytać pod tym linkiem.

Polacy w Serie A. Wrześniowe zgrupowanie

Łukasz Skorupski – Bologna

W związku z pożegnaniem Łukasza Fabiańskiego, Łukasz Skorupski ostatecznie nie rozegrał minuty w żadnym z dwóch październikowych meczów. Paulo Sousa zdecydował w trakcie spotkania z San Marino, by golkipera West Hamu zmienił Radosław Majecki kosztem bramkarza Bologny.

Rozegrane minuty: 0/180
Nasza ocena: brak

Wojciech Szczęsny – Juventus

W rywalizacji z Albanią zagrał Wojciech Szczęsny. Wrześniowy pojedynek z tym rywalem sugerował, iż golkiper Juventusu może mieć sporo pracy we wtorkowy wieczór. Rzeczywistość wyglądała jednak zupełnie inaczej. Polak musiał zanotować tylko jedną interwencję i zachował czyste konto. Do postawy Szczęsnego nie można mieć większych zastrzeżeń. Bramkarz „Starej Damy” pod koniec spotkania umiejętnie kradł czas, gdy była ku temu potrzeba.

Rozegrane minuty: 90/180
Nasza ocena: 7

Bartosz Bereszyński – Sampdoria

W trakcie październikowego zgrupowania niewiele minut na murawie spędził Bartosz Bereszyński. Defensor Sampdorii dwukrotnie wchodził z ławki rezerwowych. Podczas meczu z San Marino, 29-latek zameldował się na murawie w 65. minucie, zmieniając Przemysława Frankowskiego. Bereszyński przez niecałe pół godziny gry zaliczył 20 kontaktów z piłką, wykonał 1 kluczowe podanie i nie wygrał żadnego z dwóch stoczonych pojedynków.

Spotkanie z Albanią to wejście w 90. minucie rywalizacji. Bereszyński wykonał 1 wybicie oraz zaliczył 2 kontakty z piłką.

Rozegrane minuty: 27/180
Nasza ocena: 6

Karol Linetty – Torino

Jeden mecz zanotował Karol Linetty, który zobaczył żółty kartonik w rywalizacji z San Marino, efektem czego był zawieszony na ważny pojedynek z Albanią. Pomocnik Torino niepotrzebnie został ukarany w rywalizacji ze znacznie słabszym rywalem, tracąc występ w kluczowym spotkaniu.

W pierwszym październikowym meczu Karol Linetty był aktywny, wykonał 107 kontaktów z piłką, zaliczył jedno kluczowe podanie, wygrał 6 z 8 stoczonych pojedynków, a także zanotował dwa udane dryblingi na dwie próby oraz posłał trzy celne długie piłki na trzy próby. Oczywiście trzeba mieć na uwadze poziom przeciwnika, z jakim mierzyli się Biało-Czerwoni.

Rozegrane minuty: 90/180
Nasza ocena: 7

Paweł Dawidowicz – Verona

Wybór defensywy na mecz z Albania nie zaskoczył raczej nikogo. Paulo Sousa zdecydował się na tercet, który wykonał kawał dobrej roboty w meczu z Anglią. W tym trio był Paweł Dawidowicz. Gracz Verony we wtorkowy wieczór rozegrał bardzo przyzwoity występ, notując 2 wybicia, wygrywając 2 z 5 stoczonych pojedynków, a także posyłając 2 celne długie piłki (na 6 prób).

Obrona w ekipie Paulo Sousy zaczyna wyglądać coraz lepiej, a tercet Dawidowicz-Glik-Bednarek wydaje się pewnym wyborem na najbliższe, najważniejsze spotkania.

Rozegrane minuty: 90/180
Nasza ocena: 7

Piotr Zieliński – SSC Napoli

Po nieobecności we wrześniowych meczach do kadry wrócił Piotr Zieliński. 27-latek wystąpił w rywalizacji z Albanią i rozegrał całe spotkanie. Zieliński był aktywny na murawie przez większość potyczki. Zawodnik Napoli zanotował 81 kontaktów z piłką, wykonał 1 celny oraz 1 niecelny strzał, a także wygrał 7 z 15 stoczonych pojedynków. Dodatkowo 27-latek zaliczył 2 udane dryblingi (na 2 próby) i posłał 2 celne długie piłki (na 4 próby).

Rozegrane minuty: 90/180
Nasza ocena: 7,5