Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #69

08.11.2021

Przed nami listopadowa przerwa reprezentacyjna. Przed tym jednak podsumujemy dwie ostatnie kolejki we włoskiej ekstraklasie. Jak w tych meczach spisywali się polscy piłkarzy? Czy w grupie naszych przedstawicieli mamy zawodników, którzy zanotowali dwa dobre spotkania? Sprawdzamy. 

W ostatniej odsłonie naszego cyklu wyróżniliśmy m.in. Szymona Żurkowskiego czy Pawła Dawidowicza. O postawie reszty zawodników można przeczytać pod poniższym linkiem:

Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #68

Łukasz Skorupski – Bologna

Dobre mecze zanotowali piłkarze Bologny, którzy najpierw wygrali na własnym obiekcie z Cagliari 2:0, a następnie pokonali na wyjeździe Sampdorię 2:1. W obu tych spotkaniach wystąpił oczywiście Łukasz Skorupski, który zachował tym samym jedno czyste konto. Podczas potyczki z Cagliari, Łukasz Skourpski zaliczył dwie interwencje.

Nieco więcej pracy reprezentant Polski miał w trakcie spotkania z Sampdorią. Mowa bowiem o trzech interwencjach. Przy golu Thorsby’ego nasz golkiper nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Rozegrane minuty: 180/180
Nasza ocena: 7

Aleksander Buksa – Genoa

Pierwsze minuty po dłuższej przerwie otrzymał Aleksander Buksa, który wszedł na końcówkę spotkania z Venezią. 18-latek nie zaliczył nawet kontaktu z piłką. Z kolei rywalizację przeciwko Empoli napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski obserwował z ławki rezerwowych. Genoa zanotowała dwa remisy. Najpierw 0:0 z Venezią, a następnie 2:2 z Empoli.

Rozegrane minuty: 6/180
Nasza ocena: brak

Piotr Zieliński – Napoli

Drugiego gola w tym sezonie Serie A strzelił Piotr Zieliński, który trafił do siatki w wygranym 1:0 starciu z Salernitaną.

Reprezentant Polski zaliczył bardzo solidne spotkanie, wykonując aż 4 kluczowe podania, wygrywając 2 z 5 stoczonych pojedynków, a także posyłając 1 celne dośrodkowanie (na jedną próbę). Gorzej Piotr Zieliński wypadł w meczu z Veroną. Mowa bowiem o 2 kluczowych podaniach, 1 celnej długiej piłce (na jedną próbę), a także 6 z 11 wygranych pojedynków.

Rozegrane minuty: 151/180
Nasza ocena: 7,5

Łukasz Teodorczyk – Udinese

Tradycyjnie Łukasz Teodorczyk znalazł się poza składem Udinese na mecze Serie A. Klub z Udine najpierw przegrał 0:2 z Interem, a następnie wygrał 3:2 z Sassuolo i przerwał tym samym serię ośmiu spotkań bez wygranej.

Rozegrane minuty: 0/180
Nasza ocena: brak

Paweł Jaroszyński – Salernitana

Oba ostatnie spotkania w Serie A z ławki rezerwowych obserwował Paweł Jaroszyński. Salernitana najpierw rywalizowała na własnym obiekcie z Napoli, a następnie mierzyła się na wyjeździe z Lazio. Oba te mecze beniaminek włoskiej ekstraklasy przegrał. Z Napoli to porażka 0:1, natomiast z Lazio to przegrane starcie 0:3.

Rozegrane minuty: 0/180
Nasza ocena: brak

Nicola Zalewski – Roma

Kilka minut w niedzielnym starciu z Venezią otrzymał Nicola Zalewski. Jose Mourinho wpuścił młodego reprezentanta Polski, gdy Roma przegrywała z beniaminkiem Serie A 2:3. Zalewskiemu nie udało się wpłynąć na losy rywalizacji, a Roma ostatecznie przegrała mecz wspomnianym już rezultatem.

W trakcie krótkiego pobytu na murawie, Nicola Zalewski zaliczył 15 kontaktów z piłką, wykonał 1 kluczowe podanie, a także posłał 7 dośrodkowań, jednakże tylko 1 z nich było celne. Trzeba zatem przyznać, że Zalewski był aktywny.

Rozegrane minuty: 6/180
Nasza ocena: 6

Wojciech Szczęsny – Juventus

W jednym z dwóch meczów wystąpił Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski nie pojawił się w kadrze na starcie z Fiorentiną w wyniku kontuzji. Uraz nie jest jednak na tyle poważny, by Szczęsny nie uczestniczył w listopadowym zgrupowaniu kadry.

31-latek wystąpił natomiast we wcześniejszym spotkaniu. Mowa o pojedynku z Veroną, który zakończył się porażką „Starej Damy” 1:2. Dwukrotnie Wojciecha Szczęsnego pokonał bohater obecnego sezonu – Giovanni Simeone. Przy pierwszej bramce Polak miał trochę pecha, gdyż zanotował interwencje po uderzeniu Baraka, ale futbolówka spadła prosto pod nogi Simeone, a Argentyńczyk nie miał większego problemu z wpakowaniem piłki do siatki.

Drugi stracony gol to już świetny strzał Simeone, przy którym Szczęsny nie zdołał interweniować. Podczas całego meczu Polak trzykrotnie obronił uderzenia rywali.

Rozegrane minuty: 90/180
Nasza ocena: 6,5

Bartłomiej Drągowski – Fiorentina

Cały czas z kontuzją zmaga się Bartłomiej Drągowski. Podczas dwóch ostatnich spotkań Fiorentina rywalizowała ze Spezią oraz Fiorentiną. Pierwszy mecz zakończył się pewnym zwycięstwem ekipy z Florencji 3:0. Drugie spotkanie to porażka 0:1 ze „Starą Damą” po golu w 91. minucie meczu.

Rozegrane minuty: 0/180
Nasza ocena: brak

Bartosz Bereszyński – Sampdoria

W obu ostatnich spotkaniach wystąpił Bartosz Bereszyński. Sampdoria nie będzie dobrze wspominać tych potyczek, gdyż mowa o porażce 0:3 z Torino, a także przegranym 1:2 meczu z Bologną. Bereszyński rozegrał przeciętne spotkania. W kontekście Torino mowa o 26 kontaktach z piłką, 10 celnych podaniach (63% procent skuteczności), a także 2 z 6 wygranych pojedynkach. Dodatkowo Bereszyński zanotował 3 przechwyty.

Z kolei spotkanie z Bologną to 72 kontakty z piłką, 7 z 8 wygranych pojedynków, 3 wślizgi, 2 przechwyty oraz 3 wybicia.

Rozegrane minuty: 152/180
Nasza ocena: 6

Karol Linetty – Torino

Dwa występy w dwóch ostatnich meczach ma za sobą również Karol Linetty. Piłkarze Torino najpierw pokonali Sampdorię 3:0, a następnie przegrali 0:1 ze Spezią. Linetty dobrze wypadł w rywalizacji z zespołem Bartosza Bereszyńskiego. Mowa o 55 kontaktach z piłką, 2 kluczowych podaniach, 3 strzałach (wszystkie niecelne), a także stworzonej 1 okazji.

Z kolei spotkanie ze Spezią to zaledwie 22 kontakty z piłką, zero kluczowych podań i wszystkie 5 przegranych pojedynków. Drugi mecz był zatem w wykonaniu reprezentanta Polski znacznie gorszy.

Rozegrane minuty: 141/180
Nasza ocena: 6

Arkadiusz Reca – Spezia

Nie ulega zmianie sytuacja Arkadiusz Recy, który ciągle zmaga się z problemami zdrowotnymi. Co prawda 26-latek znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z Fiorentiną, ale był już nieobecny podczas spotkania z Tornio. Spezia najpierw przegrała 0:3, a następnie wygrała 1:0.

Rozegrane minuty: 0/180
Nasza ocena: brak

Sebastian Walukiewicz – Cagliari

Z urazem zmaga się cały czas Sebastian Walukiewicz. Piłkarze Cagliari przegrali dwa ostatnie mecze, uznając wyższość Bologny oraz Atalanty. Aktualnie zespół Walukiewicza jest na ostatnim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do bezpiecznej lokaty.

Rozegrane minuty: 0/180
Nasza ocena: brak

Szymon Żurkowski – Empoli

Świetny okres przeżywa Szymon Żurkowski. Mowa bowiem o aż dwóch bramkach i jednej asyście w dwóch ostatnich spotkaniach. Podczas rywalizacji z Sassuolo 24-latek wszedł w końcówce spotkania i zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Polak zaliczył wejście smoka również w drugim meczu. Najpierw Żurkowski zaliczył asystę przy bramce Di Francesco.

Następnie Szymon sam umieścił futbolówkę w siatce.

Rozegrane minuty: 43/180
Nasza ocena: 8,5

Paweł Dawidowicz – Verona

Pewnym punktem swojego zespółu cały czas jest Paweł Dawidowicz. Verona miała przed sobą trudne wyzwanie, gdyż najpierw rywalizowała na własnym obiekcie z Juventusem, a następnie zmierzyła się na wyjeździe z Napoli. Zespół Dawidowicza zdobył łącznie 4 punkty, pokonując „Starą Damę” 2:1 i remisując 1:1 z Napoli.

Podczas spotkania z Juventusem, Dawidowicz wykonał 4 wybicia, 1 przechwyt oraz wygrał 5 z 8 stoczonych pojedynków. Z kolei w rywalizacji z Napoli, reprezentant Polski zaliczył 1 wybicie, 1 zablokowany strzał, 3 wślizgi, a także wygrał 3 z 4 stoczonych pojedynków.

Rozegrane minuty: 180/180
Nasza ocena: 7