Wielkie widowisko na Etihad Stadium. Manchester City 2-1 PSG

24.11.2021

Chyba żaden neutralny kibic nie miał problemu z wyborem spotkania do oglądania w środowy wieczór. Na Etihad Stadium piłkarze Manchesteru City rywalizowali z PSG. Po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej części rywalizacji zobaczyliśmy trzy gole. Po trzy punkty sięgnęli gospodarze, którzy zdołali odwrócić losy spotkania.

Obie ekipy nie mogły wybrać najsilniejszego składu. W gorszej sytuacji był Pep Guardiola, który nie mógł skorzystać z Grealisha czy De Bruyne. Mimo większych problemów to „The Citizens” przeważali na murawie i stwarzali sobie okazje do zdobycia bramki. Przed świetną szansą stanął Riyhad Mahrez, ale strzał Algierczyka wybił Hakimi, który tym samym uchronił zespół z Paryża przed utratą gola.

W trakcie pierwszej połowy meczu niejednokrotnie byliśmy świadkami sytuacji, w której podopieczni Mauricio Pochettino mieli poważne kłopoty z wyjściem nie tylko z własnej połowy, ale nawet z własnego pola karnego. Swoją okazję w 33. minucie miał Gundogan, ale piłka po uderzeniu Niemca trafiła w słupek.

Efekt był taki, iż w pierwszej części nie zobaczyliśmy goli. Zdecydowanie bliżej zdobycia bramki byli gospodarze. Brakowało jednak kropki nad i.

Festiwal bramek w drugiej połowie

W drugiej połowie zobaczyliśmy to, czego brakowało w pierwszej. Mowa oczywiście o golach. Dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście, a do siatki trafił Kylian Mbappe. Podopieczni Pepa Guardioli od razu wzięli się za odrabianie strat.

Zaangażowanie Manchesteru City przyniosło skutek w 63. minucie. Po świetnej akcji do siatki trafił Raheem Sterling. Gospodarzy nie zadowalał jednak podział punktów. Niecały kwadrans później mieliśmy 2:1. Piłkę w polu karnym przyjął Bernardo Silva. Portugalczyk zauważył Gabriela Jesusa i dograł do niego futbolówkę. Brazylijczyk pokonał Navasa i dał „The Citizens” prowadzenie.

Do końca spotkania nie obejrzeliśmy już goli. Dzięki wygranej Manchester City ma już zagwarantowany awans z pierwszego miejsca. Z kolei gracze PSG muszą zadowolić się drugim miejscem.

Manchester City 2:1 PSG

0:1 Mbappe 50′

1:1 Sterling 63′

2:1 Gabriel Jesus 76′