Lech Poznań gromi Garbarnie i melduje się w 1/4 finału Pucharu Polski

01.12.2021

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie i tak było. Lech Poznań ograł trzeci krakowski klub w tym sezonie. Teraz trafiło na drugoligową Garbarnię. Kolejorz w ten sposób zapewnił sobie awans do ćwierćfinału jako trzeci klub w stawce.

Maciej Skorża postanowił dać szansę zmiennikom. Tylko Joel Pereira i Nika Kvekveskiri utrzymali miejsce w wyjściowym składzie. Mimo tego Lech nie miał najmniejszych kłopotów z niżej notowanym rywalem. Już do przerwy trzy razy trafiał do siatki Brązowych. Filip Marchwiński, Artur Sobiech i Alan Czerwiński. Po przerwie gola strzelił także Radosław Murawski i ustalił wynik meczu. Warto dodać, że w drugiej części spotkania swoje szansę dostali młodzi zawodnicy: Antoni Kozubal, Filip Borowski, Norbert Pacławski oraz Chorwat Roko Baturina.

Pierwsze ekipy w 1/4 finału poznaliśmy już wczoraj. Po niezwykle emocjonującym meczu Olimpia Grudziądz ograła po karnych Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W pojedynku trzecioligowców najpierw było 2:2 w 90 minutach. Później po golu w dogrywce i dopiero jedenastki wyłoniły szczęśliwca. Kilka godzin później Górnik Łęczna odrobił straty i pokonał Koronę Kielce 2:1.

Obecnie trwa mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa. Późnym popołudniem Arka zagra z Zagłębiem Lubin, a wieczorem Motor Lublin podejmie Legię Warszawa. Z kolei jutro Widzew zmierzy się z Wisłą Kraków. Nieznany jest jeszcze termin przełożonego meczu Piasta z Górnikiem Zabrze.