Arkadiusz Piech zawieszony na trzy spotkania

11.10.2018

Napastnik Arkadiusz Piech w tym sezonie nie daje o sobie zapomnieć. Miesiąc temu został przesunięty do rezerw Śląska Wrocław, ale po kilku dniach działacze zmienili zdanie. Teraz został zawieszony za czerwoną kartkę w spotkaniu z Legią Warszawa (0:1). Dodatkowo zapłaci karę finansową.

12 września Śląsk na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował o przesunięciu napastnika do drużyny rezerw. Czytaj tutaj. Sześć dni później ponownie został przywrócony do zajęć z pierwszą drużyną. Tym razem zawodnik nie może liczyć na pobłażliwość.

Zawieszenie plus grzywna

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała napastnika trzema meczami zawieszenia i grzywną w wysokości 10 tysięcy złotych. To efekt czerwonej kartki jaką piłkarz dostał w  meczu z Legią. Arkadiusz Piech wyleciał z boiska w drugiej połowie meczu, po ataku na nogi Artura Jędrzejczyka. Piłkarz Śląska od razu nie został ukarany. Arbiter pokazał mu czerwoną kartkę dopiero po analizie wideo.

Zawodnik najpierw bił brawo arbitrowi a później, stojąc w tunelu do szatni, wykrzykiwał różnego rodzaju epitety. Kamery Canal+ zarejestrowały jego zachowanie. Dodatkowo schodząc z boiska kopnął mikrofon należący do tej stacji i dał radę operatorowi: „Zawijaj mi się z tą kamerą!”

Niewykluczone, że właśnie przez to zachowanie zawodnik Śląska nie tylko ukarany został zawieszeniem na trzy mecze, ale także karą w wysokości 10 tysięcy złotych. Arkadiusz Piech, który nie wystąpi w meczach z Arką Gdynia, Miedzią Legnica i Wisłą Płock, w tym sezonie wystąpił w ośmiu spotkaniach ekstraklasy, w których zdobył jedną bramkę.