Duże osłabienie Wisły Kraków. Aschraf El Mahdioui odejdzie z klubu

19.01.2022

Zanosi się na to, że niebawem Wisłę Kraków opuści jej kluczowy zawodnik. Mowa o Aschrafie El Mahdiouim, który nie poleciał z zespołem na obóz przygotowawczy do Turcji i podobno jest już gotowy na zmianę otoczenia. 

Informację o odejściu Holendra z marokańskimi korzeniami podał dziennikarz TVP Sport, Mateusz Miga, z którym kilka dni temu rozmawialiśmy, między innymi, właśnie o zespole Białej Gwiazdy. Według Migi nie wiadomo dokładnie, gdzie trafi El Mahdioui, ale zainteresowany klub zmierza po prostu wpłacić klauzulę odstępnego za piłkarza.

Odejście już po pół roku

Aschraf El Mahdioui trafił pod Wawel przed obecnym sezonem ze słowackiego Trenczyna. Wcześniej piłkarz występował dla ADO den Haag oraz młodzieżowych drużyn Ajaksu. 25-latek w barwach Wisły zagrał w 16 meczach ligowych oraz w 2 spotkaniach Fortuna Pucharu Polski.

Piłkarz kilka dni temu nie wybrał się z zespołem na obóz przygotowawczy do Turcji z powodu nałożonej na niego kwarantanny. Prawdopodobnie El Mahdioui nie wróci już do ekipy Adriana Guli, który na trzy tygodnie przed startem rundy wiosennej straci swojego kluczowego zawodnika.