Brzęczek: Zwycięstwami chcemy odbudować zaufanie kibiców

13.10.2018

W niedzielę o godzinie 20.45 rozpocznie się spotkanie w rozgrywkach Ligi Narodów Polska – Włochy. Jerzy Brzęczek zapowiedział na konferencji, że biało-czerwoni zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie w najsilniejszym składzie. – To bardzo ważne spotkanie i moi piłkarze są tego świadomi. Najważniejsze dla nas jest zwycięstwo i zespół wyjdzie w najsilniejszym składzie – zapowiedział selekcjoner reprezentacji.

Brzęczek zapewnił, że ma do dyspozycji wielu znakomitych piłkarzy, ale potrzeba czasu, by reprezentacja złapała właściwy rytm. – Mamy wielu bardzo dobrych piłkarzy, którzy grają na co dzień w najlepszych europejskich ligach. To nie tylko wysokie umiejętności decydują, ale również odpowiednia atmosfera, taktyka i zgranie poszczególnych elementów. Później musi do odpowiednio funkcjonować na boisku. Zdajemy sobie jaki jest zawód po mistrzostwach świata i musimy odbudować zaufanie. Możemy to zrobić tylko skuteczną grą i zwycięstwami. Jesteśmy w momencie budowania drużyny, ale w każdym meczu gramy o wygraną. Motywować zespołu nie trzeba. Jesteśmy świadomi presji. Ale jestem przekonany, że z każdym miesiącem będzie coraz lepiej i będzie to silna reprezentacja – zapewnił.

W niedzielny spotkaniu z Italią biało-czerwoni mają zagrać zdecydowanie lepiej niż przeciwko Portugalii. – Nie wyobrażam sobie, żeby zawodnicy powołani do reprezentacji Polski wychodzący na murawę potrzebowaliby dodatkowej motywacji. To bardzo ważne spotkanie i moi piłkarze są tego świadomi. Czeka nas ciężka walka z Włochami. Najważniejsze dla nas jest zwycięstwo i zespół wyjdzie w najsilniejszym składzie – zapowiedział Brzęczek.

Dodał, że skład ogłosi w dniu meczu. – Wiadomo, że ze względu na żółte kartki nie wystąpi Mateusz Klich. Są również urazy Grzegorza Krychowiaka i Artura Jędrzejczyka. Kwestie personalne i taktyczne będą podejmowane w dniu jutrzejszym – zaznaczył.